Ty frenštátské zvony

Po úvodních vystoupeních místních sborů Garrendo, Senzaband i nejmladšího Valáška oficiálně zahájila festival znělka „Ty frenštátské zvony“ . Ředitel Radomír Golas uvítal všechny přítomné známé činitele, kteří přednesli stručné zdravice. Cimbálovka Javořina s Klárou Blažkovou oficiální část uzavřela.

Děti, folklor, metal, zábava do rána

Setkání dětských lidových hudeb prezentovalo soubory slovenské, polské i domácí.
Letos se diváci dočkali několika překvapení. Jedním z nich bylo vystoupení polské šermířské skupiny, dalším nizozemská hudební skupina Hailander, která celé náměstí roztancovala.
Nezaostala ani cimbálová muzika Milana Holuba z Frenštátu, předvedla repertoár od folkloru přes rock až k metalu. Skladby Metallicy s cimbálem ozvláštnily večer a nadchly publikum.
S devátou večerní se akce přesunula do restaurace Stará škola a zábava vydržela do nočních hodin.

Sobota na náměstí

Program pokračoval i v sobotu 21. května. Hned ráno budily frenštátčany dechové hudby a po nich se představily orchestry ZUŠ Frenštát. Odpoledne pokračoval program od 14:00. Kdo se těšil na zahájení od valašské královny Jarmily Šulákové, trochu posmutněl. Oblíbená zpěvačka se ze zdravotních důvodů nedostavila, ale skvěle ji nahradila rovněž výborná Klára Blažková, pocházející rovněž ze Vsetína.
Lidové muziky z Valaššska, Polska, Slovenska, Těšínského Slezska a také již pátkem osvědčení Hailandeři hrnuli muzikyplné odpoledne k vrcholu. Tím se stal slavný Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Doprovodný program

Nejen muzikou je člověk živ. Ve čtvrtek 19. května byla v Domě kultury zahájena soutěžní výstava kreseb žáků frenštátských škol. Nejlepší malí kreslíři získali ceny. V Centru volného času Astra proběhla tvořivá dílna. Večer pak opět patřil volné zábavě ve Staré škole.

Festival měl mezi přítomnými v publiku velký ohlas a všichni už se těší na příští XIII. ročník.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář