V knihovně se sešla spousta osobností z řad členů horské služby i místních politických činovníků.  Přítomen byl zakladatel Klubu seniorů horské služby František Janošec, známý horolezec a mistr sportu Česlav Wojcík, který ke svým 270 dobytým vrcholům čítá i ty z nejvyšších velehor – Himalájí, jeden z pěti zakladatelů Horské služby v Beskydech Jaroslav Uhlář,  předseda Rady oblasti HS Martin Procházka, předseda Klubu seniorů HS Zbyněk Tomeček i další členové Klubu seniorů z přilehlých okrsků.

Za město se pak účastnili starosta Trojanovic Jiří Novotný, místostarosta Frenštátu Pavel Mička a tajemník Petr Kubenka. Msítní sportovní organizace reprezentovali předseda Klubu turistů Jan Břuska a předseda TJ Frenštát p. R. Adolf Hüttl.

Zavzpomínalo se na časy, kdy záchranáři opravdu obětavě nasazovali vlastní životy v mnohem těžších podmínkách, s horším technickým vybavením, ale vždy s láskou a nadšením pro tuto práci.  V protikladu k tomu měli návštěvníci možnost seznámit se i s nejmodernější technikou současné horské služby.
Výstava potrvá ve Fenštátě do 17. června a poté se představí i v dalších okolních městech.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář