Neutěšená situace donutila klub k závažnému kroku. Sezonu 2011-2012 muži odehrají pouze v amatérské 2. lize, do Národní basketbalové ligy se nepřihlásí. Samozřejmě se nevzdávají a usilovně pokračují v hledání sponzorů. Doufají, že se jim podaří vrátit do nejvyšší republikové soutěže alespoň v příštím roce.
Ligové soutěže se účastní dále alespoň mladší ročníky. Nový Jičín je jediným z menších měst, které má zástupce ve všech žákovských a dorosteneckých kategoriích.

Basketbalový klub doposud odehrál 859 zápasů v 19 ligových sezónách a přes stovku zahraničních pohárových zápasů. Mezi své největší úspěchy čítá titul mistra České republiky a taktéž vítěze Superligy v sezóně 1998-1999, 5 vítězství v Českém poháru v letech 1995, 1996, 2000, 2002, 2005 a také vítězství ve Středoevropské lize CEBL v sezóně 2009-2010. Hráči šířili dobré jméno novojičínského basketbalu v mnoha zemích Evropy, startovali v zeměpisném rozmezí od islandského Keflaviku až po izraelský Ashkelon a od sibiřského Jekatěrinburku po francouzský Cholet.

Členové klubu děkují všem svým bývalým hráčům, trenérům, sponzorům, reklamním partnerům, fanouškům, roztleskávačkám i mnoha dalším včetně samotného města Nový jičín za podporu a věří, že mnozí zachovají přízeň i do budoucna.

Foto – zdroj: www.basketnj.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář