Letošní festival nabídne v době od 24.6. do 24.7. 2011 opravdu různorodé hudební zážitky.
Milovníky kytary potěší recitál Lenky Filipové i maďarského mistra klasické kytary Sándora Mestera, který je momentálně na tříměsíčním koncertním turné po České republice.
Zazní však i komorní prezentace dalších nástrojů – máte na výběr koncert pro harfu a hoboj (Kateřina Englichová a Vilém Veverka), panovu flétnu a cimbál (Lisolotte a Jan Rokytovi), cello a klavír (italský violoncellista Robert Ranieri v doprovodu Stefanie Roty), klarinet s doprovodem klavíru (Irvin Venyš a Martin Kasík).
Operní nadšenci mohou navštívit představení Verdiho Nabucca v podání Státní opery Banská Bystrica či výběr z děl Richarda Wagnera a Leoše Janáčka v nastudování stáleho hosta festivalu – Janáčkovy filharmonie Ostrava.
Příznivci lidových písní jistě neopomenou vystoupení Zuzany Lapčíkové
nebo pásmo Moravská lidová poezie Leoše Janáčka (zpěv – Kateřina Bubleová-Berková, klavír – David Šugárek).
Kostel v blízkých Rychalticích nabídne i tři koncerty duchovní hudby.
Výběr je opravdu pestrý a navíc hudba v prostorách hukvaldské obory i hradní motty působí zvláštním kouzlem. Festival je proto velmi oblíben a hojně navštěvován místními i příchozími z širokého okolí.
Navíc pořadatelé vycházejí vstříc i starším či méně zdatným občanům a pro koncerty nahoře na hradě nabízejí dopravu mikrobusem.
Podrobný program naleznete přímo na stránkách festivalu. Vstupenky lze zakoupit samozřejmě na Hukvaldech, a to v předprodeji i přímo na místě, ale také v ostravských informačních centrech.
Přejeme příjemný výběr, hezký poslech a načerpání pozitivní energie z krásných tónů.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář