Jan Burian patří mezi nejznámější české písničkáře. Má na kontě už hodně přes 3000 koncertů, natočil 10 samostatných desek a na řadě dalších spolupracoval. Kromě toho se věnuje i spisovatelským aktivitám. Vydává sbírky básní, fejetony, cestopisy.

Mohli jste ho vidět v pořadech České televize Posezení s Janem Burianem, kam si zval jiné české písničkáře a známé osobnosti, či Burianův den žen, kde zpovídal ženy známé i neznámé, objevily se třeba Česká miss Eliška Bučková, politicky exponované Kateřina Jacques či Petra Paroubková, ale i bezdomovkyně Helena Martincová.

Navíc se věnuje i průvodcovství po zemích, které navštívil a popsal v cestopisech, letos se s ním můžete vypravit o letních prázdninách třeba na Island nebo v září na ostrovy v Baltském moři (Rujana, Bornholm, Öland). Z cest nevozí jen zápisky, ale i množství fotografií, kolující po putovních výstavách.

Muž mnoha profesí a zájmů pochází ze slavné rodiny, je synem českého avantgardního divadelníka E. F. Buriana a vnukem operního pěvce Emila Buriana, takže umělecké kořeny sahají hluboko.

Zároveň s Janem Burianem se na této akci Frenštátského kulturního léta představí i místní kapela Last Minute.
Jak už je zvykem, za deště se koncert přesouvá do místního kina.

Foto – zdroj: www.janburian.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář