Městský dechový orchestr Kopřivnice zahrál od 9:30 svůj promenádní koncert. Zážitek pro uši doplnili potěchou pro oči i mažoretky ZUŠ Zdeňka Buriana Kopřivnice, které si nacvičily na 5 skladeb orchestru pochodové i taneční vystoupení.

Počasí sice chvilkama vyhrožovalo mračením, ale déšť se nepřihnal, ba naopak, sluníčko chvílemi i připalovalo. Horší to bylo s větrem, ten muzikantům všetečně rozhazoval noty, dirigent Alois Hrnčárek se chvílemi podivoval, že to vůbec zvládli dohrát.

Městský dechový orchestr Kopřivnice    ST. Louis Blues    Irena Kašubová s p. Baďurou
Orchestr zahájil klasikou Ludwiga van Beethovena – zazněl uvítací pochod a poté úryvek z Orfea v podsvětí. Následoval Slovanský tanec č.8 Antonína Dvořáka a Uherský tanec č.6 Johannese Brahmse, prý pro srovnání. U dirigenského pultíku se občas objevil i Pierre Scotto.
Hudebníci předvedli, že umí opravdu nejen klasickou dechovku, jsou jim blízké melodie moderní, evergreeny, swing, muzikál… Na skladbu ST. Louis Blues už náměstím protančily mažoretky, přiměřeně k hudbě modře oděné.
Představila se zpěvačka Irena Kašubová, pravidelně vystupujicí nejen s orchestrem, ale i s kapelou Sága. Zazpívala písně Vím, že jsi se mnou (z muzikálu Drákula), All I Ask of You a River Deep, Mountain High. Ve dvou z nich jí vypomohl i pohotový záskok pan Baďura. Kmenový zpěvák Mořic Jurečka totiž z pracovních důvodů musel odjet.

Pochod mažoretek    Gabrielova hoboj    Něžná Mimi
Pochod mažoretek opět znamenal vystoupení pohledných dívek a víření hůlčiček.
Dirigent Alois Hrnčárek přiznal, že mu dokonce diváci předem volali a prosili o zahrání konkrétních skladeb, například Olympic spirit, skladbu složenou k olympiádě v Soulu 1988. Její autor John Williams je skladatelem i filmové hudby,  například k filmu Hvězdné války.
Zazněly i jiné rarity, například Gabrielova hoboj, ke které bylo značným problémem vůbec sehnat noty pro dechový orchestr. Je psána původně mnohem komorněji. Flétnistka Hanka Rašková, rodačka z Frenštátu a absolventka zdejší ZUŠ ji zvládla excelentně. Proto také nyní studuje na konzervatoři v Ostravě.
Mažoretky se předvedly v modernějším pojetí ještě v dalších číslech. V puntíkatých šatičkách zaskákaly na známý mix melodií Swing the Mood, skladbu Nežná mimi odtančily v převlečení za malířky pokojů a I Will Follow Him v mnišských kostýmech.

Dvě hodinky utekly jako voda a spokojené obecenstvo se rozešlo domů s vidinou, že napřesrok se jistě podobný koncert zopakuje.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář