Zážitky z mistrovství

MS v Bratislavě samozřejmě patřilo ke stěžejním tématům. Bronz byl označen jako dobrý kompromis, jelikož nějaké problémy náš hokej přecejen má. Komentátor vyprávěl zážitky, vysvětloval, jak rozeznává hráče. Někdo je zcela rozpoznatelný už způsobem, jakým bruslí, jak drží hokeju a vede puk. U jiných si člověk musí pomoct pozorným sledováním výstroje – bruslí, tkaniček, helem. Diváci se sice požadovaných hlasitých projevů nedočkali, Robert Záruba po mistrovství nutně potřeboval nechat hlasivky odpočinout, nicméně dotazy zodpovídal úctyhodné 4 hodiny.

Vztah k hráčům i hře

Komentátor zná většinu českých hráčů osobně, i když dřívě bývaly vztahy bližší. Vzpomínal i na staré slavné hokejisty z poloviny minulého století, zvláště na legendu Bohumila Modrého, brankáře, který ztratil svůj život v důsledku komunistického vězení a težké práce v uranových dolech.
Zápasy nepodceňuje, každý je něčím zajímavý, i když se nejedná o tu nejvyšší soutěž. Navíc komentuje i jené sporty, třeba florball či baseball. Nechyběl ani dotaz na jeho jedinečné hlášky.

Večer příjemně uplynul a jistě by mnozí uvítali jeho opakování.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář