Český rozhlas Ostrava již několik let pořádá velkou prázdninovou soutěž nazvanou stejně jako jeden z jejích pořadů Křížem krajem.
Zapojit se můžete po celé prázdniny, od 1.7. do 31.8.2011. Stačí si vyzvednout soutěžní kartu, navštívit 12 určených míst, kde dostanete razítko a k tomu správně zodpovědět otázky.

Kartu získáte na mnoha místech: na recepci Českého rozhlasu Ostrava, u sponzorů, v informačních centrech a v cílech putování, což jsou pro letošek: Dřevjanka U Zbuja, Chata Lysá Hora, Hrad Starý Jičín, Penzion Rejvíz, Biskupská Kupa, Zbrašovské jeskyně, Penzion Na Jízdárně Morávka, Chata Slavíč, Zámek Linhartovy, Chata Skalka, Chata Gírová a Kamenná Chata.

Nápovědy k soutěžním otázkám poslouchejte ve všedních dnech od 9:15. Pokud vám některý z pořadů unikne, není tak zle, naleznete jej v archivu rozhlasu.

Kartu je pak potřeba odevzdat na recepci rozhlasu do 31.8.2011 nebo poslat poštou, ovšem s razítkem maximálně do data 29.8.2011.

Podrobné informace a přesná pravidla si můžete přečíst na stránkách rozhlasu.
Neváhejte, výhry opravdu stojí za to! Zahraniční zájezdy, horská kola, cyklistické či outdoorové vybavení, encyklopedie, skipasy a jiné.

Laššská brána Beskyd připravila na léto pro své návštěvníky hru Záhadná čtyřka aneb Lojza Lach znovu v akci. Probíhá v době od 4.7.2011 do 4.9.2011. Každý soutěžící musí vyfotit čtyři záhadná místa. Jejich souřadnice jsou důkladně zašifrovány, takže si na pomoc pozvěte vlastní logiku, internet i GPS. Podrobné informace i indicie naleznete na stránce Lašské brány Beskyd.

Trasy při hledání můžete absolvovat pěšky i na kole.
Fotografie zašlete mailem do půlnoci 4.9. a těšte se na odměny, každý úspěšný luštitel získá maličkost na památku a 4 vylosovaní i balíček zážitků Valašského království.

Takže vzhůru do poznávání našeho kraje a získávání zážitků v krásné přírodě na čerstvém vzduchu.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář