Praha 21. 10. 2011: Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Východní Morava se nejoblíbenější aktivitou staly termální bazény Wellness Horal, které zároveň získaly prvenství v kategorii Podnikatelský počin. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí.

V soutěži za Východní Moravu se na první příčce umístily termální bazény Wellness Horal, následované arcibiskupským zámkem v Kroměříži a lázeňským městem Luhačovice. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například tradiční zámek Buchlovice nebo zimní atraktivní běžkařská trasa v Chřibech. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.

Nejúspěšnější aktivity v regionu Jižní Morava:

Vydejte se za mořem do termálních bazénů Wellness Horal na Valašsko. Po celý rok se tu vykoupete ve slané vyhřívané vodě o teplotě 36°C. Arcibiskupský zámek v Kroměříži, zapsaný na Seznam památek UNESCO, býval dříve sídlem arcibiskupů. Mezi klenoty zámecké sbírky obrazů patří Tizianův Marsyas a Apollón, který bývá označován jako nejvzácnější obraz na území České republiky Další vzácností je nádherný rokokový Sněmovní sál, kde se natáčel film Amadeus režiséra Miloše Formana. Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí.

Celkové pořadí aktivit v regionu Východní Morava:

Termální bazény Wellness Horal 778
Arcibiskupský zámek v Kroměříži 698
Lázně Luhačovice 673
Zámek Buchlovice 668
Aquapark Uherské Hradiště 648
Městečko pod Radhoštěm 624
Wellness pobyty v novém spa Soláň 525
Kongresové centrum Zlín 470
Běžkařská trasa v Chřibech 624
Muzeum zvěrokleštičů v Komni 467

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011

Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Fotogalerie

[nggallery id=4]

Kontaktní informace:

HOTEL HORAL
Radhošťská 1691
Rožnov pod Radhoštěm
756 61
Česká republika

Tel: +420 571 648 343
E-mail: recepce@horalhotel.cz
Web: www.hotel-horal.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář