Svatý Martin na bílém koni, patron města Frenštátu, přijel se svou družinou opět v sobotu 12. listopadu 2011 na frenštátské náměstí pozdravit všechny frenštátčany ale i občany z okolních vesnic a měst. Tito lidé se na náměstí sešli v opravdu hojném počtu. Martinský trh byl letos doslova přeplněný lidmi. Sv. Martin pronesl jako již tradičně svůj proslov k obyvatelstvu města a udělil spolu s představitelkou Rady města Frenštát cenu za nejlépe připravenou svatomartinskou husu.

Kromě toho hrála po celou dobu trvání trhu z ampliónů lidová hudba. Stánky umístěné na frenštátském náměstí nabízely široký sortiment nejrůznějšího zboží, jídla a pití. Mohli jste si zde nakoupit krásnou ručně vyráběnou keramiku, pomůcky do kuchyně přímo od řezbáře a další dřevěné výrobky, medové perníčky, frgály, nejrůznější sladkosti nebo třeba šály, rukavice a čepice. Vůně medoviny a vařonky se rozléhala všude kolem a byla perfektní volbou na zahřátí v chladném listopadovém počasí.

Účastnili jste se Martinského trhu ve Frenštátě letos i vy? Pochlubte se svými fotografiemi na našich stránkách na Facebooku – Facebook.com/Frenstat.

Fotogalerie: Martinský trh 2011

[nggallery id=1]

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář