V sobotu 3. prosince Pustevny hostily běžce do vrchu a bylo zde opravdu rušno. Konal se zde totiž již 42. ročník Běhu do vrchu na Pustevny. Pořadatelé ze sportovního klubu Skialpin Pustevny pozvali nejen sportovce na náročný výběh na Pustevny, ale také turisty na pěkný sobotní výlet.

Zatímco se sportovci důkladně (soustředěně) připravovali a rozcvičovali v okolí dolní stanice lanovky v Trojanovicích – Ráztoce, jejich rodiny, přátelé a ostatní turisté se pomalu vydávali na pěší pochod po Knížecí cestě, nebo se nechali vyvést lanovkou přímo na Pustevny.

Letos se sešlo celkem 274 závodníků a závod odstartoval přesně ve 12 hodin od dolní lanové dráhy. Běžecká trať vedla po Knížecí cestě (6 400 metrů) až k horní stanici lanovky. Jako první doběhl do cíle s časem 25:26 Karel Ketner z Havířova. Nejrychlejší ženou závodu se stala Tamara Stonová, která doběhla s časem 30:34 a za nimi pak v průběhu další hodiny dokončili závod i ostatní závodníci. Pořadatelé je odměnili vkusnými tričky s logem závodu a nejlepší obdrželi věcné ceny a diplomy. Po skončení závodu se závodníci mohli občerstvit v restauraci Libušín která je nádherně vyzdobena kresbami podle Mikoláše Alše a patří mezi české národní kulturní památky.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář