Těžko tomu uvěřit, ale je to tak. Přesně před osmdesáti lety otevřeli frenštátští Sokoli novou budovu kina ve Frenštátě pod Radhoštěm. Stalo se tak 25. prosince roku 1931. Toto výročí si Frenštátčané letos připomenou 26. prosince, slavnostní večer začne v kině od 19:00 hodin.

Gratulanti, kteří přijdou tomuto kinu popřát, se mohou hned po slavnostním zahájení těšit na divadelní hru Olgy Scheinpflugové „Okénko“, kterou speciálně pro tuto příležitost sehraje frenštátská divadelní společnost Waterloo. Následuje promítání němého hororového snímku „Kabinet doktora Caligariho“ od režiséra Roberta Wienea z roku 1920. Slavnostním večerem bude diváky provázet Martin Trubač, který je vedoucí divadelní společnosti Waterloo.

Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm se těší velké oblibě. Nejde totiž pouze o samotný kinosál, ale také o sál divadelní a zároveň o místo, kde se pořádají důležité společenské akce. V nejbližších dnech budou zastupitelé města rozhodovat o tom, zda se bude v příštím roce kino digitalizovat či nikoliv. Dá se říci, že půjde o jeho bytí či nebytí. Letos se ve dvou veřejných anketách, kterých se zúčastnilo téměř 800 respondentů, 90 % z nich vyjádřilo pro digitalizaci kina a jeho zachování.

V krátkosti se dá říci asi toto: „Jako mají Pražané svou zlatou kapličku, mají Frenštátčané své kino“.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář