Už 27. prosince 2011 si přijdou na své všichni příznivci swingové hudby. V domě kultury ve Frenštátě p. R. se totiž uskuteční již čtvrtý ročník oblíbeného hudebního festivalu Swingové Vánoce. Vstupenky je možno zakoupit už nyní v Informačním centru ve Frenštátě.

Na letošním hlavním i doprovodném programu si dali organizátoři Swingových Vánoc opravdu záležet. Největší změnou oproti minulým ročníkům je to, že každý, kdo si zakoupí vstupenku, bude mít kde sedět. Každá vstupenka je zároveň místenkou. Další příjemná změna se připravuje přímo v hlavním sále. Připravena budou totiž rovnou dvě pódia, na kterých vystoupí Big Bandy a menší hudební formace střídavě, takže je zajištěn hladký průběh programu, bez zbytečných prostojů a technických pauz.

Ředitel festivalu Vladimír Vondráček k účinkujícím uvedl „z našeho regionu se publiku představí z velkých kapel Swing Band ZUŠ Frenštát, nebo také oblíbený Big Band MIS Music Kopřivnice a osobně se moc těším na hlavní hvězdu festivalu Swingových Vánoc Orchestr Bedřicha Pukovce z Příbora.“ Ke Swingovým Vánocům patří tradičně také bohatý doprovodný program. „V naší swingové kavárně, kde si budou moci dát návštěvníci dobré jídlo, proběhne po skončení hlavního programu Swing jam session účinkujících muzikantů. Hned při vstupu do kulturního domu na návštěvníky dýchne ta správná hudební atmosféra, ve vstupním vestibulu bude totiž hrát klavírista. Stejně jako loni je připraven pro všechny zájemce stylový fotokoutek s kostymérnou,“ řekl Vondráček.

K samotnému hudebnímu programu festivalu zbývá dodat, že úžasný zvuk velkých orchestrů doplní trombónový projekt Ládi Pilaře Trio plus a Swing Ben Bones a dále se můžete těšit třeba na Gipsy jazz v podání partičky Hot club Fren. Novinkami letošního ročníku jsou straight ahead jazz v podání profíků z formace Rosťa Hus Quartet. Celý program doplní vokální sextet Pohoda z Nového Jičína. Po této hudební parádě přijde na řadu Swingová tančírna se Swing Time Bandem Martina Svobody.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář