Vánoce se nám kvapem blíží. To nám připomínají nejen všudy přítomné Vánoční trhy a rozsvěcování vánočních stromů, ale také výstava, která byla slavnostně zahájena vernisáží 7. prosince ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na výstavě jsou k shlédnutí již tradičně výtvarné prace dětí frenštátských mateřských škol, základních škol, CVČ Astry, ZUŠ a gymnázií.

I přes nepříznivé počasí se ve středu kolem čtvrté hodiny odpoledne začali scházet u Výstavní síně nejen děti, ale také jejich rodiče, babičky a dědečkové, kamarádi, učitelé no prostě všichni, kteří se přišli pokochat krásnými výtvory a obrázky dětí. A bylo se na co koukat.

Krátké hudební představení si připravili děti z obou základních škol z Frenštátu p. R. Za klavírního doprovodu paní učitelky Zity Kučové vystoupil se svým pásmem písniček sboreček Vrabčáci ze Základní školy Záhumení a dokonce se jim podařilo při své poslední písničce nejen roztleskat své publikum, ale také jej rozezpívat. Několik slov k výstavě pronesl také Pavel Strnadel. Poděkoval všem dětem a jejich učitelům, kteří se na výstavě podíleli i těm, jejichž obrázky se na výstavu nevešly. „Děti mají možnost své práce takto prezentovat dvakrát ročně, a to na letní výstavě při SCMVK a v prosinci na zmíněné výstavě Vánoční variace, která je vstupem do předvánočního času“.

Celý slavnostní program uzavřeli děti z páté třídy základní školy Tyršovy. Jejich úvod patřil houslovému sólu a vzápětí se za doprovodu akordeonu rozezněly veselé vánoční melodie. Výtvory dětí můžete ve Výstavní síni obdivovat do 30. prosince 2011 každý všední den.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář