Frenštát pod Radhoštěm se připravuje na blížící se Olympiádu dětí a mládeže 2012, která vypukne již 29. ledna a potrvá do 3. února 2012. Olympiádu pořádá z pověření Českého olympijského výboru hejtmanství Moravskoslezského kraje. Olympiáda se bude konat v tomto období v několika vybraných vhodných areálech, přičemž město Frenštát připravuje olympijskou disciplínu skoky na lyžích a na Pustevnách například proběhnou závody v klasickém lyžování, běžecká část severské kombinace a biatlon.

Olympijských závodů se zúčastní přibližně 1400 mladých sportovců ve věku do 16 let. Frenštát p. R. přivítá na 400 dětí a mládeže účastnící se olympiády. Olympiádu hostí také lyžařské areály na Bílé, kde proběhne alpské lyžování a snowboard. Multifunkční hala vedle ostravské ČEZ Arény a hala Sareza v Porubě budou hostit hokejový turnaj. V druhé zmíněné hale proběhnou rovněž olympijské soutěže v krasobruslení a rychlobruslení. Součástí olympiády je také šachový turnaj a soutěže v disco dance, které bude hostit Kulturní dům Akord v Ostravě.

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který při pořádání jednotlivých letních a zimních her spolupracuje s vybranými krajskými úřady. Ročník 2012 je jubilejní desátý ročník. Cílem projektu je vzbudit u dětí a mládeže zájem o sport.

„Mládežnická olympiáda šíří myšlenky olympismu a aktivního životního stylu mezi mládeží. Přibližuje mladým lidem olympiádu, její hodnoty, ale i běžný olympijský den – sportovci se potkávají ve vesnici, v jídelně, při závodech a ceremoniálech. Vznikají nová přátelství. Ukazuje také, že cesta na sportovní vrchol začíná už v útlém mládí. ODM je i prestižní sportovní soutěží na nejvyšší úrovni v dané věkové kategorii,“ zdůraznil předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, který se osobně přijede na ODM 2012 podívat.

Olympijskou atmosféru navodí slavnostní zapálení olympijského ohně skokanem na lyžích Jiřím Raškou i přítomnost dalších sportovních osobností v roli vlajkonošů jednotlivých výprav (hokejisté David Moravec, Petr Bříza, Jiří Králík a Vladimír Martinec, lyžař Ondřej Bank, badmintonista Petr Koukal či lyžařská akrobatka Šárka Sudová).

Poprvé v historii Olympiád dětí a mládeže se tento podnik dočká živých přenosů na internet. Slavnostní Zahajovací ceremoniál začne v neděli 29. ledna 2012 od 15:00 hodin. Slavnostní předávání medailí soutěžícím ve Frenštátě proběhne v úterý 31. ledna 2012. Spolu s ním je připraven také bohatý kulturní program s řadou známých osobností, které se rozhodly projekt tímto způsobem podpořit. Oficiální zakončení Olympiády dětí a mládeže proběhne v pátek 3. února 2012 od 12:00 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář