Již tradiční výstava ledových soch probíhá na Pustevnách o víkendech 14. – 15. ledna a 21. – 22. ledna 2012, vždy od 10:00 do 16:00 hodin. Po celou dobu trvání této akce je Rádiem Čas realizován doprovodný moderovaný program. Tato akce je zajímavá nejen pro umělce, ale je příjemným zpestřením také pro návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí nejen z České republiky, ale i pro hosty ze zahraničí. O úspěchu tradiční výstavy ledových soch svědčí pravidelná účast více než 30 výtvarníků a velký zájem široké veřejnosti o tuto akci.

Výstava ledových soch na Pustevnách vypukne v sobotu 14. ledna od 10:00 hodin. Můžete se těšit na zajímavé rozhovory se samotnými vystavovateli, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti i karaoke show. Něco k snědku a na zahřátí bude možno zakoupit v místních stáncích s občerstvením a okolních restauracích. V 16:00 hodin bude program ukončen, Pustevny jsou však hostům volně přístupné i nadále.

Novinkou letošního roku je soutěž škol. Bylo osloveno 500 škol z Moravskoslezského a Zlínského kraje. Do soutěže se však mohla zapojit jakákoliv základní škola nebo ZUŠ i z jiných krajů České republiky. Sněhové sochy vytvářejí až čtyřčlenné týmy ze sněhových válců o průměru 3 m, výšky 3 m, o objemu 22 m3 a hmotnosti 11 tun. Oproti tomu ledové sochy se tvoří z 20 kusů ledových bloků o celkové hmotnosti až 1000 kg, a vytvářejí je dvoučlenné týmy. Školní týmy mohou mít max. 10 členů (dětí) plus doprovod 2 dospělé osoby, které ale nesmí na soše fyzicky pracovat. Tento sochařský led je vyráběn uměle a proto celá akce není závislá na aktuálním počasí v Beskydech.

Vyhlášení vítězů profesionálních soutěží a hlasování diváků proběhne v neděli 15. ledna 2012 ve 14:00 hodin a vyhlášení vítězů škol proběhne v sobotu 21. ledna 2012 v 15:00 hodin.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář