Máme za sebou další, již pátý úspěšný ročník Olympiády dětí a mládeže, který se letos v zimě poprvé konal pod záštitou hejtmanství Moravskoslezského kraje a jejíž některé disciplíny se odehrávaly také ve sportovních areálech ve Frenštátě pod Radhoštěm. Letos se této olympiády zúčastnilo přes tisíc mladých sportovců z celé České republiky. Olympiáda probíhala od 29. ledna do 3. února 2012 a byla olympiádou se vším všudy, olympijským ohněm počínaje a slavnostním předáváním medailí konče. Na jeden z těchto slavnostních ceremoniálů dorazily do Frenštátu pod Radhoštěm i autobusy se sportovci, kteří absolvovali závody na Bílé.

Sportovní komentátor Štěpán Škorpil přivítal zaplněné náměstí a představil hosty, mezi něž patřila také náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věra Palková a starostka města Frenštát pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová. Pogratulovat těm nejlepším přijel také Karel Loprais.

V průběhu ceremoniálu došlo také na připomenutí nedávno zesnulého úspěšného frenštátského olympionika Jiřího Rašky. Jeho památku všichni uctili minutou ticha. Pak už se šlo rovnou na předávání cen v disciplínách – alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon a obří slalom snowboardistů. Na náměstí byla umístěna velkoplošná obrazovka, na které si přítomní diváci mohli připomenout výkony těch nejlepších závodníků letošního ročníku Olympiády dětí a mládeže. Na stupních vítězů se objevilo za obrovského potlesku diváků 84 mladých talentovaných sportovců. Ceny si přijeli převzít také výherci fotografické soutěže, která probíhala po celou dobu konání olympiády. Moravskoslezský kraj obsadil v celkovém hodnocení 5. místo.

Video:

Zdroj: monitor24.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář