Svou první zkušenost se základní školou nabyli budoucí prvňáčci z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří se povinně museli zúčastnit zápisu. Ve středu 25. ledna probíhal zápis do prvních tříd na základní škole Tyršova a 26. ledna zápis do základní školy Záhunní, kde k řádnému zápisu nastoupilo 36 dětí. Na základní školu Tyršova dorazila k zápisu více než stovka dětí. 81 z nich sem určitě nastoupí, u ostatních se ještě bude rozhodovat o odkladu školní docházky.

Zápisy na jednotlivých školách se liší, na Záhunní jej např. pojali jako pohádkovou cestu. Učitelé a učitelky, které nové žáčky přijímají, s nimi vedou volný rozhovor, ptají se jich na jméno, sourozence, zjišťují znalosti barev geometrických tvarů a představivosti v počtech do pěti. Během zápisu dětí například také kreslí postavu.

Nejčastější problémy mají děti při zápise s výslovností a grafomotorikou (špatné držení tužky). Správná grafomotorika je přitom součástí programu Šikovný předškoláček a Veselá škola, které probíhají v předškolních třídách obou frenštátských mateřských škol, takže do nástupu do školy mohou děti ještě mnohé procvičit.

Zdroj: monitor24.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář