V úterý ve dvě hodiny odpoledne ukončili aktivisté Greenpeace svou protestní akci v Dole Frenštát, o které jsme vás informovali v článku Těžní věže ve Frenštátě obsadili aktivisté Greenpeace. Původní dva transparenty nahradili aktivisté při svém odchodu novými, nesoucími nápis „Bakalovy černé stavby“.

Greenpeace také oficiálně vyzývá majitele Ostravsko-karvinských dolů, aby zjednal nápravu současného stavu, zlikvidoval černé stavby v Dole Frenštát a aby rekultivovali celý důlní areál. Místním stavbám vypršelo stavební povolení udělené v roce 1989 a povolující dočasné stavby na 20 let, přičemž stavební úřad a Krajský úřad Moravskoslezkého kraje toto povolení dále neprodloužilo.

Jak uvedl Jan Rovenský, vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace: „Kdyby OKD dodržovalo zákon, neměli bychom včera kam lézt. Pro uhlobarony by měla platit stejná pravidla jako pro obyčejné smrtelníky. Pan Bakala se dlouhodobě snaží prezentovat jako zodpovědný a slušný podnikatel. Pokud to myslí alespoň trochu vážně, měl by zajistit, aby byly jeho černé stavby co nejdříve odstraněny a nečekat na to, až mu jejich zbourání poněkud potupně nařídí stavební úřad.“

Podle dostupných informací již stavební úřad ve Frenštátě řízení o odstranění černých staveb v Dole Frenštát zahájil.

[Zdroj: Tisková zpráva Greenpeace]

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář