V pátek 15. června 2012 se ve Frenštátě p. R. konal Den města Frenštátu p. R. 2012, který byl mimo jiné i velkou oslavou 630 let od první písemné zmínky o Frenštátě. Zároveň se konal i Den sociálních služeb Frenštátska.

Vedle kulturního programu, který pro diváky připravily jednotlivé školy, Taneční orchestr, tělovýchovné jednoty nebo např. kynologický klub, nebo v odpoledním a večerním programu Pěvecký sbor Garrendo či skupina Chinaski, byly ve Frenštátě představeny také služby a péče v sociální oblasti.

Den sociálních služeb ve Frenštátě

Tématem letošního ročníku Dne sociálních služeb se stal Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Při příležitosti prezentace frenštátských organizací a poskytovatelů sociálních služeb vystoupil se svou přednáškou i známý sociolog Jan Keller. Svou přednášku zaměřil především prakticky. Zaměřil se především na důsledky, se kterými by se mohla současná generace seniorů setkat v souvislosti s reformami penzijními, zdravotními nebo s deregulací nájemného.

Město Frenštát se tímto způsobem snaží seniory informovat a podněcovat je k životnímu stylu nazývanému často jako aktivní stárnutí. Praktickou ukázku toho, jak stárnout aktivně, pak předvedly všem divákům členky seniorské taneční skupiny z Kopřivnice.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář