Obecně závaznou vyhlášku o veřejném pořádku vydali zastupitelé na svém prvním poprázdninovém zasedání ve čtvrtek 20. 9. 2012. Návrh vznikl na základě podnětu občanů, kteří si stěžovali na hlučné používání strojů během víkendů a státních svátků.

V neděli pracujte na zahradě i doma bez hlučných strojů

Ve Frenštátě pod Radhoštěm na základě této vyhlášky není povoleno v neděli a o státních svátcích sekat trávu, řezat dřevo a provádět jiné práce vydávající nepřiměřenou míru hluku. Jedná se především o práce, ke kterým je zapotřebí používat hlučné stroje jako jsou cirkulárky, křovinořezy, sekačky na trávu a další. Omezení se týká také používání hlučných pracovních nástrojů v bytových domech – např. používání vrtačky v paneláku.

Hrozí pokuta, ale domluva se sousedy a udělení výjimek je možné

V neodkladných situacích je možné domluvit se předem se sousedy. V případě, že nebude podána žádná stížnost a nebude na místo přivolána policie, je teoreticky porušení vyhlášky možné. Porušení vyhlášky bude standardně považováno za přestupek a může za něj být uložena bloková pokuta do výše 1 000 Kč, ve správním řízení do 30 000 Kč.

Výjimka byla stanovena pouze pro městský rozhlas, bezpečnostní sbory a podobně. O další výjimky je možné požádat Radu města Frenštát.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář