Po výbuchu plynu a následném požáru panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, který se stal v neděli 17. února 2013 v brzkých ranních hodinách, a vyžádal si jedenáct zraněných a 5 lidských životů, a to včetně 3 dětí, se ve Frenštátě a nejen tam zvedla obrovská vlna solidarity.

Město Frenštát zajistilo postiženým a evakuovaným z okolí místa nehody stejně jako záchranným složkám prostory a občerstvení. Pro potřebné bylo zajištěno také dočasné náhradní ubytování.

Na recepci Městského úřadu ve Frenštátě je možné oznámit konkrétní formu pomoci ze strany občanů, fyzických i právnických osob. Využít můžete také telefonní číslo 556 833 111.

Materiální dary

Město Frenštát pod Radhoštěm ve spolupráci s Charitou Frenštát zorganizovali sbírku materiální pomoci. Ta probíhá v prostorách Charity Frenštát na ulici Kostelní 15. Žádoucí jsou především lůžkoviny a ošacení (spodní prádlo, svrchní oblečení) pro postižené nehodou. Po osobní domluvě s pracovníky Charity je možné poskytnou také jinou materiální pomoc. Sbírka probíhá od pondělí 18. února 2013 každý den (i v sobotu a neděli) od 7:00 do 19:00 hodin. Kontaktní osoba: ředitelka Charity, paní Lenka Tabachová, tel. 604 841 244.

Peněžní dary

Na recepci Městského úřadu ve Frenštátě mohou zájemci z řad občanů přispět peněžním darem do pokladničky, která je zde k tomuto účelu instalována.

Pro peněžní sbírku byl zřízen speciální účet číslo 388 0277/0100.

Pietní místo před frenštátskou radnicí

Pietní místo vzniklo před frenštátskou radnicí, kde byl vztyčen černý prapor.

Zdroj fotografie: iDNES.cz, Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář