Od září se mění začátky představení na 18:00 a 20:00 h.

Program kina Frenštát od 18. do 30. září 2014


V pátek 19. září 2014 od 18:00 hodin
V sobotu 20. září 2014 od 18:00 hodin
V neděli 21. září 2014 od 18:00 hodin

Labyrint: Útěk

film USA / titulky
Podzemní výtah Thomase vyveze na louku obklopenou vysokými zdmi. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvoří zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení.

Nevhodný do 12 let, akční sci-fi thriller, délka 114 minut, cena 120,- Kč, CinemArt


V pátek 19. září 2014 od 20:00 hodin
V sobotu 20. září 2014 od 20:00 hodin
V neděli 21. září 2014 od 20:00 hodin

Dřív než půjdu spát

film USA/Velká Británie/Francie/Švédsko / titulky

Autonehoda zanechala Christine nemilé prokletí. Pokaždé, když večer usne, ztratí své vzpomínky. A pokaždé, když se ráno probudí, jí manžel vypráví celý její život. A tak se honba za minulostí před nehodou stává úkolem v podstatě nemožným. Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine (Nicole Kidman) která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když večer usne. Každý nový den je tak pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben (Colin Firth) jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará. Stejně tak psychiatr doktor Nash s jehož asistencí si Christine natáčí video deník a snaží se vzpomenout na události, které předcházely jejímu zranění. Tyto záznamy však Christine jednoho dne prozradí: Nikomu nevěř! Ale, lze se však vůbec dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?

Nepřístupný do 15 let, thriller, délka 92 minut, cena 110,- Kč, Bontonfilm


úterý 23. do středy 24. září 2014 od 18:00 hodin
Ve středu 24. září 2014 od 18:00 hodin

Zůstaň se mnou

film USA / titulky
Film o tom, jak je život pomíjivý a spousta našich problémů malicherná. Mia v jeden okamžik řeší, zda zůstane se svým milovaným přítelem, anebo odejde na prestižní školu. V druhý přijde o celou rodinu a sama napojená na nemocniční přístroje řeší, zda se vrátí do života nebo z něj odejde navždy. Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila – úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím – bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní – Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu?

Nevhodný do 12 let, drama, délka 106 minut, cena 110,- Kč, Forum Film


V úterý 23. září 2014 od 20:00 hodin
Ve středu 24. září 2014 od 20:00 hodin

Slovensko 2.0

film SR

10 krátkých filmů o délce 10 minut od 10 slavných slovenských režisérů, kteří získali i zahraniční renomé. Filmy reflektují generační i názorové rozdíly co se reflexe moderních dějin a zároveň reflexe slovenské kinematografie týče.
Unikátny filmový projekt SLOVENSKO 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách súčasnej slovenskej kinematografie. Tvorí ho 10 krátkych 10-minútových filmov rôznych žánrov (hraný film, animovaný film, dokument, experimentálny film, atď.) od špičkových slovenských filmárov, ktorí si získali renomé aj v zahraničí. Skladba jednotlivých režisérskych osobností zahŕňa široké generačné, názorové a žánrové spektrum. Výsledkom je ojedinelá reflexia moderných dejín krajiny a zároveň reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.

Nevhodný do 12 let, povídkové animované drama, délka 112 minut, cena 90,- Kč, Film Europe


Kontakt Kino Frenštát pod Radhoštěm

Pokladna kina, telefonické rezervace: 556 835 098 (otevřena vždy 1 hodinu před promítáním)
Vedoucí kina: 602 845 754
Adresa kina: Tyršova 1071, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm

Telefon:
pevná linka: +420 556 835 098
mobilní: +420 602 845 754

WWW: www.kulturafrenstat.cz
E-mail: kino@mufrenstat.cz