Od září se mění začátky představenína 18:00 a 20:00 h.

Program kina Frenštát od 1. do 17. září 2014


V úterý 2. září 2014 od 18:00 hodin
Ve středu 3. září 2014 od 18:00 hodin

Fakjů pane učiteli

film Německo/ titulky
Když si zakopete poklad a po propuštění z basy zjistíte, že vám na něm postavili školu, není lepší způsob jak se infiltrovat, než se stát učitelem. A k tomu tím nejbláznivějším. Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami“. Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy“ se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 118 minut, cena 120,- Kč, CinemArt


V úterý 2. září 2014 od 20:00 hodin
Ve středu 3. září 2014 od 20:00 hodin

Sex, drogy a daně

film Dánsko / titulky
Snímek založený na skutečných událostech. Boháč Simon Spies rozjíždí riskantní byznys s právníkem Mogensem Glistrupem. Spies se mezitím nechá obklopovat zástupem polonahých žen, Glistrup se stane kontroverzním politikem a zakladatelem dánské Pokrokové strany. Sex, drogy a daně pojednává o velkolepém přátelství mezi dvěma nechvalně známými a provokativními postavami moderní dánské historie: radikálního, pravicového právníka a později politika, Mogense Glistrupu, a „krále cestovního ruchu“, milionáře, záletníka a veřejného provokatéra, Simona Spiese. Příběh natočený podle skutečných událostí přibližuje divákům dosud neznámá fakta – jak se tyto dvě nechvalně známé dánské ikony staly tím, čím byly, a jak si byly vzájemně oporou i oponenty ve svých vlastních životních misích. Dokázali si život užívat naplno, bojovat za své ideály, za novou vizi pro společnost. Polovina Dánska je milovala, druhá je nenáviděla. Něco takového tato země dosud nezažila.

Nepřístupný do 15 let, životopisné drama, délka 115 minut, cena 90,- Kč, Film Europe


V pátek 5. září 2014 od 18:00 hodin
V sobotu 6. září 2014 od 18:00 hodin
V neděli 7. září 2014 od 18:00 hodin

Století Miroslava Zikmunda

film ČR
Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti“. Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s prezidenty i lidojedy. Seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a „všemocného“ kapitalismu… Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil..

Přístupný bez omezení, dokument, délka 75 minut, cena 90,- Kč, Bioscop


V pátek 5. září 2014 od 20:00 hodin
V sobotu 6. září 2014 od 20:00 hodin
V neděli 7. září 2014 od 20:00 hodin

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

film USA / titulky
Pokračování úspěšného komiksu převedeného na filmové plátno. Kina opět vtáhnou diváky do města hříchu a jeho nebezpečí. Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá . Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen.

Nepřístupný do 15 let, krimi thriller, délka 103 minut, cena 110,- Kč, ACompany


V úterý 9. září 2014 od 18:00 hodin
Ve středu 10. září 2014 od 18:00 hodin

Zoran, můj synovec idiot

film Itálie/Slovinsko / titulky

Ne všechno, co člověk podědí po příbuzných, zrovna potěší. Ony peníze nebo dům se vždycky hodí víc než synovec nekňuba. Ale ne každý synovec je mistr v házení šipek, což jeho strýc také hodlá využít ve svůj prospěch. Paolo je cynický čtyřicátník, kterému nic špatné není cizí. Žije sám a večery tráví nad sklenkou dobrého italského vína v taverně u Gustina, kde spřádá marné sny o návratu své bývalé ženy. Jeho život je ale obrácen naruby příchodem Zorana, šestnáctiletého kluka s udiveným pohledem, kterého Paolo „zdědí“ po své slovinské příbuzné. Synovec Zoran sice vypadá jako nekňuba, ale ukáže se, že má jednu geniální vlastnost, kterou jeho strýc hodlá využít ke svému prospěchu – bezchybně hází šipky. Zatímco se Paolo horečně snaží synovcův talent náležitě zpeněžit, Zoranova přítomnost začne měnit nejenom zaběhnuté pořádky v malém městečku, ale i Paolův stereotypní život.

Přístupný bez omezení, komedie/drama, délka 106 minut, cena 90,- Kč, ArtCam


V úterý 9. září 2014 od 20:00 hodin
Ve středu 10. září 2014 od 20:00 hodin

Pod zemí

film USA / titulky

Paříž pod svou pěknou historickou fasádou skrývá spleť podzemních chodeb. Vstoupit lze zdarma, ale cenou může být vlastní život. A co se zprvu zdá jen jako vědecké zkoumání, se nakonec stane cestou do podsvětí jak skrze krvavé dějiny Paříže, tak skrze vlastní historii účastníků expedice. Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní“ Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně…

Nepřístupný do 15 let, thriller, délka 89 minut, cena 110,- Kč, CinemArt


V pátek 12. září 2014 od 19:00 hodin

Edith a Marlene

Představení divadla Waterloo


V sobotu 13. září 2014 od 18:00 hodin
V neděli 14. září 2014 od 18:00 hodin

Tři bratři

film ČR
Když se spojí Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, musí to stát za to. Příběh tří bratrů, kteří se vydávají do světa na zkušenou, aby si mohli najít nevěsty a převzít po rodičích hospodářství. Na své cestě se ale dostávají do známých pohádek, kde na ně čekají nástrahy, spousta příhod a třeba i láska. Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska… Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Přístupný bez omezení, rodinná pohádka, délka 86 minut, cena 80,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), Bioscop


V sobotu 13. září 2014 od 20:00 hodin
V neděli 14. září 2014 od 20:00 hodin

Ztracen 45

film ČR
Dokumentární film, který rekonstruuje deníky Jarmily Čapkové, dává nahlédnout do hlubin jedné z nejznámějších českých rodin v národní historii – rodiny Čapků, a hlavně Josefa Čapka a jeho osudů v průběhu dějin. Film Ztracen 45 je nevšední příběh jedné z nejvýznamnějších českých uměleckých rodin 20. století, do něhož nám dávají nahlédnout osobní a cestovní deníky ženy Josefa Čapka. Deníky Jarmily Čapkové z let 1932 – 38 a 1945 – 47 svědčí o její pozoruhodné niterné proměně. Začínají obyčejným zklamáním z vychladlého manželství a končí zoufalým hledáním ztraceného muže v troskách nacistického Německa. Film rekonstruuje příběh vzkříšené lásky na pozadí válkou zničené Evropy i tíhu nenaplněné šance. Podle obecně uznávaného mínění zahynul Josef Čapek při epidemii tyfu v půlce dubna 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen. Deník jeho ženy Jarmily Čapkové obsahuje jednu pozoruhodnou informací: český tlumočník britské armády v Bergen-Belsenu viděl Josefa Čapka tři dny po skončení války! Zpráva pocházela z důvěryhodného zdroje (od E. F. Buriana), je známo jméno tlumočníka (Stern) i jeho rodiště (Semily). Přesto tento zásadní fakt upadl ve víru poválečných událostí v zapomnění. Když selhalo veškeré úsilí získat oficiální potvrzení Čapkovy smrti, vydala se Jarmila do Německa hledat Josefa sama. V nemocnicích a ústavech našla množství stop, konkrétních i neurčitých, Josefa však nikdy už nenašla. Až do své smrti žila nadějí, že se jednoho dne vrátí. Vždyť si s sebou vzal klíče od domu, psacího stolu, ba i prádelníku. Dokument rekonstruuje Jarmilino pátrání: jsme svědky ponoru do lidské duše, plné trýzní a výčitek svědomí. Na pozadí válkou zničené Evropy rekapitulujeme příběh velkého milostného vzplanutí, trpkého rozčarování z manželství a znovu probuzené lásky. I když Jarmilino pátrání bylo nakonec neúspěšné, mělo pro ni samotnou velkou morální cenu.

Přístupný bez omezení, dokument/drama, délka 67 minut, cena 90,- Kč, CinemArt


V úterý 16. září 2014 od 18:00 hodin
Ve středu 17. září 2014 od 18:00 hodin

Lepší teď než nikdy

film USA / titulky
Znáte „Lepší už to nebude“? Tak to ještě trochu zkombinujte s „Lepší pozdě nežli později“. Protivného Jacka Nicholsona vyměníme za protivného Michaela Douglase, který se bude místo o psa starat o vnučku, o níž neměl ani ponětí. K tomu okouzlující Diane Keaton, které prostě nelze odolávat věčně. Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality.

Nevhodný do 12 let, komedie/drama, délka 94 minut, cena 110,- Kč, CinemArt


V úterý 16. září 2014 od 20:00 hodin
Ve středu 17. září 2014 od 20:00 hodin

Nymfomanka, část I. (úterý)/II. (středa) – režisérská verze

film Dánsko/Německo/Francie/Belgie/Velká Británie / titulky
Nymfomanka udělala na plátnech kin rozruch již o pár měsíců dříve. Tentokrát ale bude delší, komplexnější, odvážnější a odhalenější, což by mělo i usnadnit a doplnit nahlédnutí do psychologie postav.

Nepřístupný do 18 let, erotické povídkové drama, délka 145 minut/180 minut, cena 80,- Kč/80,- Kč, Aerofilms


Kontakt Kino Frenštát pod Radhoštěm

Pokladna kina, telefonické rezervace: 556 835 098 (otevřena vždy 1 hodinu před promítáním)
Vedoucí kina: 602 845 754
Adresa kina: Tyršova 1071, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm

Telefon:
pevná linka: +420 556 835 098
mobilní: +420 602 845 754

WWW: www.kulturafrenstat.cz
E-mail: kino@mufrenstat.cz