Letošní cenu svatého Martina si odnese světově uznávaný klavírista Martin Kasík. Slavnostní udílení proběhne ve čtvrtek 27. listopadu od 17:00 hodin ve Výstavní síni Muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Nominaci na nejvyšší ocenění, které Město Frenštát pod Radhoštěm uděluje osobnostem za kulturní a společenskou činnost předložila Radě města frenštátská Muzejní a vlastivědná společnost spolu s Komisí kultury a cestovního ruchu. Udělení ocenění Martinu Kasíkovi nakonec jednohlasně posvětili také zastupitelé města. Cenu svatého Martina si umělec i přes svůj nabitý program přijede 27. listopadu do Frenštátu převzít osobně.

kasik0

Martin Kasík – úspěšný mladý umělec

Martin Kasík je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, je vítězem jedné z neprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku v roce 1999, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejlepšího mladého umělce za rok 2002. V současné době koncertuje v celé řadě zemí světa.

Intenzivně se věnuje také pedagogické činnosti na pražské konzervatoři a na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2009 je prezidentem Chopin festivalu v Mariánských lázních a nově pak garantem a spoluorganizátorem Frenštátského klavírního festivalu, který ve svém rodném městě pořádá ve spolupráci se Základní uměleckou školou a místním kulturním střediskem.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář