10. prosince 2014 se ve Frenštátě pod Radhoštěm, stejně jako v desítkách dalších měst, budou hromadně zpívat koledy. Město Frenštát pod Radhoštěm se připojí ke společnému zpívání pěti určených koled v rámci celorepublikové akce „Česko zpívá koledy“.

Kulturní program pro širokou veřejnost, který bude od 17 hodin společnému zpívání předcházet, obstarají sbory místních základních, mateřských a uměleckých škol. Vystoupí i sbor Gymnázia a Smíšený pěvecký sbor Garrendo. Společné zpívání koled na frenštátském náměstí Míru začne přesně v 18 hodin. Akci organizuje Městské kulturní středisko ve spolupráci s Novojičínským deníkem, Českým rozhlasem Ostrava a Základní uměleckou školou Frenštát.

koledy 2

Akce „Česko zpívá koledy“ se koná v České republice počtvrté a získává na stále větší oblibě. Jako první se do akce zapojila krajská města. Letos 10. prosince už budou koledy znít na stovkách míst celé republiky. Kouzlo této výjimečné akce spočívá v tom, že tisíce lidí po celé republice, ale i v zahraničí, budou ve stejný okamžik a v určeném pořadí hromadně zpívat pět vybraných koled. Město Frenštát pod Radhoštěm je vedle Nového Jičína a Příbora třetím městem na Novojičínsku, které se k akci „Česko zpívá koledy“ připojí. Společné zpívání koled proběhne ve středu 10. prosince na horním konci náměstí Míru a začne přesně úderem osmnácté hodiny. Pro tuto příležitost vyjde také speciální příloha Novojičínského deníku s texty koled, ta bude k dispozici všem lidem, kteří se budou chtít ke společnému zpívání připojit.

Foto: Jan Novotný, Novojičínský deník
Zdroj : Tisková zpráva, Městské kulturní středisko Frenštát p. R.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář