V rámci cyklu abonentních koncertů se ve čtvrtek 6. listopadu 2014 představilo ve Frenštátě Moravské klavírní trio ve složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle) a Miroslav Zicha (cello). Spolu s nimi ukázali to nejlepší z opery a operety sopranistka Markéta Szendiuchová a tenorista Jakub Rousek. Publikum odměnilo pěvecký pár a trojici hudebníků bouřlivým potleskem a několika oponami.

Čtvrtý hudební cyklus abonentních koncertů ve Frenštátě pod Radhoštěm představil ty nejlepší operní kusy od Mozarta, Pucciniho, Verdiho, Dvořáka či Smetany, doplněné operetními duety z operet Franze Lehára „Cikánský Baron“ a „Veselá vdova“. Moravské klavírní trio, které vynikajícím způsobem doprovázelo pěvce, ale také brilantně zahrálo skladby našich i zahraničních skladatelů, patřilo bezesporu k tomu nejlepšímu, co zatím bylo v rámci abonentního cyklu k slyšení.

abonent

Sezóna ale ještě nekončí. Už 11. prosince se mohou posluchači těšit na další lahůdku v rámci závěrečného koncertu hudební sezóny. Ve frenštátském kině vystoupí za doprovodu Broadway Bandu Brno muzikálová hvězda a držitelka ceny Thálie za rok 2012 Hana Holišová spolu se svými hosty, který mi budou muzikáloví sólisté Městského divadla Brno. Tento velký vánoční koncert bude zároveň předzvěstí toho, co se chystá na rok 2015.

V příštím roce se připravuje opět pět koncertů v abonentním cyklu a mezi jinými zavítají do Frenštátu taková jména, jako je Andrea Kalivodová, Lubomír Brabec anebo Szidi Tobias.

„Zájem o obnovu abonentních míst je skutečně velký. Stávající abonenti mají možnost obnovit svá místa na rok 2015 až do 11. prosince. Poté začneme volná místa nabízet dalším zájemcům. Je to taková dobrá inspirace pro ty, kteří před Vánoci přemýšlí, jak potěšit své blízké. Abonentka na koncertní sezonu 2015 může být vynikajícím vánočním dárkem, který si obdarovaný může užívat po celý rok,“ řekla Zuzana Kalinová z Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Foto: Marian Žárský
Zdroj: Tisková zpráva, Městské kulturní středisko Frenštát p. R.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář