Tradiční soutěž o Nejlepší recept na Svatomartinskou husu pořádá už popáté v řadě Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm ve spolupráci s Hotelovou školou Frenštát p. R. Letos se v soutěži sešlo sedm receptur, z nichž se do užšího výběru odborné komise dostaly tři z nich. V pátek 7. listopadu 2014 připravily Svatomartinskou husu podle tří vybraných receptur žáci Hotelové školy pod vedením kuchařského mistra Martina Majera.

Rozhodování nebylo snadné, ale odborná porota nakonec jako nejlepší recept zvolila ten od paní Ludmily Klimovské a kolektivu seniorů z domova Hortenzie, pod názvem „Marinovaná svatomartinská husa, rolovaný bramborový knedlík s voňavým červeným a jablečným bílým zelím“.

Na druhém místě v soutěži se umístil recept „Slezská husa, cibulové zelí a kluski Pavla Kořízka“. Třetí příčku obsadil recept paní Marie Jurčové „Pečená mladá husa s višňovým zelím a chlupatým knedlíčkem“

frenstat-svatomartinska-husa-2014-03

V odborné komisi letos zasedl Pavel Mička, místostarosta Frenštátu, Karel Drápal, místopředseda Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a Zdeněk Blinka, předseda sdružení UNIHOST. Ceny vítězům předala starostka města Zdeňka Leščišinová a ředitel Hotelové školy Ivo Herman.

frenstat-svatomartinska-husa-2014-04

frenstat-svatomartinska-husa-2014-02

Město Frenštát pod Radhoštěm, které ve znaku nese svatého Martina s husami, je snad nejvhodnějším místem pro organizaci obdobné soutěže. Soutěž je unikátní rovněž tím, jak aktivně propojuje kreativitu veřejnosti a odbornou přípravu a zázemí pod patronací místní hotelové školy. Soutěž s postupem času nabírá na prestiži a letos zaznamenala i velký zájem médií.

O vítězné receptuře se ve svém proslovu zmíní také sám Svatý Martin při příležitosti slavnostního otevření Martinského trhu v sobotu 15. listopadu 2014 v 10 hodin na frenštátském náměstí.

Foto: Zuzana Kalinová, Lenka Borovičková Krestová
Zdroj: Tisková zpráva, Městské kulturní středisko Frenštát p. R.

frenstat-svatomartinska-husa-2014-05

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář