První český zimní sólo přechod Bajkalu. Téměř 7týdenní cesta, 15 000 kilometrů ve vlacích, 800 auty po ledu, 700 pěšky a z nich 250 na bruslích. Výstup na Pik Čerského (2090 m n. m.). Setkání s mnoha dobrými lidmi a zážitky, jaké u nás asi hned tak nezažijete. Fantastická příroda v mrazivém tichu a průzračném vzduchu, v němž dohlédnete 100 kilometrů daleko.

Přízemí Základní umělecké školy Frenštátu pod Radhoštěm na Tyršově ulici bude 25. listopadu 2014 patřit cestovatelské přednášce Marka Šimíčka s názvem Bajkal 700. Marek Šimíček bude vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích z prvního českého zimního sólo přechodu Bajkalu, který již několikrát navštívil.

Přednáška se uskuteční 25. listopadu od 17:30 hodin. Vstupné je 40 korun.

mareksimicek1

Marek Šimíček (1975) je dobrovolný hasič z Mnišího. Zajímá se o hory, lezení, turistiku a vysokohorskou turistiku. Šel přes slovenské hory, Rumunsko, Skandinávii, Korsiku, Alpy až po Olymp a Pik Čerského – Východní Sajan, kdy lezecky zdolal zatím nejtěžší Mt. Blanc, Monte Rosu, severní stěnu Ortlesu. Sjíždí také řeky na kánoích a raftech, především na Slovensku, Slovinsku, Norsku, který na kole sjel Alpy, Rumunsko a Slovensko, na motorce dojel do Monaca, Rumunska a na Ukrajinu a který se věnuje sjezdovému lyžování, o svých zážitcích a zkušenostech z prvního českého zimního sólo přechodu Bajkalu.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář