Uplynulý víkend bohužel svou nepřízní počasí sněhovým radovánkám na Pustevnách příliš nepřál. Tento víkend 17.- 18. ledna 2015 však přinese druhou šanci pro uskutečnění tradiční a velmi oblíbené události Ledové sochy na Pustevnách.

Ledové sochání na Pustevnách

Ledové sochy, které jsou hlavním programem víkendu, začínají sochaři tvořit již tento čtvrtek. Od sobotního rána tak bude k prohlédnutí už šest hotových kousků a během víkendu přibudou další. Všichni přítomní budou mít možnost sledovat, jak taková socha vzniká a osobně se potkat s profesionálními sochaři. Organizátoři akce plánují rozestavět ledové a sněhové sochy po celých Pustevnách. První sochy můžete spatřit hned dole u stanice lanové dráhy. Zároveň se zde můžete zahřát teplým občerstvením.

Doprovodný program je zajištěn pro děti i dospělé

Pro návštěvníky je přichystán bohatý program se spoustou zábavy pro děti i dospělé. Víkendovou akcí bude provázet moderátor rádia Čas s tradičně pohodovou hudbou. V sobotu v rámci doprovodného programu Zimní pohádka vystoupí na zdejším pódiu Jirka Vlče Martínek se svou show s divokými biči. V neděli je pak na programu klaunská zábava, v níž se představí Klauni z Balónkova s přehlídkou tvarování balónků. Děti se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěží nebo využít možnosti malování na obličej.

Součástí celé akce je tradiční jarmark, kde můžete ochutnat nejrůznější valašské i moravské dobroty a speciality. Kromě stánků s občerstvením si zde můžete prohlédnout, popř. zakoupit originální výrobky z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo vlna. Dospělí, které přepadne zima, se mohou zahřát voňavou medovinou. Pánové jistě nepohrdnou lahodným, vychlazeným pivem, jak jinak než značky Radegast. Na místě bude stát také Radegastův stan, v němž si mimo jiné můžete prohlédnout hlavu boha Radegasta v podobě ledové sochy. V tomto stanu pak v neděli 18. ledna 2015 od 12-14 hodin proběhne autogramiáda oblíbeného fotbalisty Václava Svěrkoše.

Ti z vás, kteří mají rádi adrenalin, mohou tento víkend využít nevšední nabídky a projet se vojenskými vozidly Hagglunds. Trasa adrenalinové jízdy povede z Pusteven na Radhošť a zpátky. Zájemci si mohou během jízdy zahřát teplým Kingswoodem nebo naopak zchladit studeným Jägermaisterem. U horní stanice lanové dráhy se jeden z vojenských vozů promění o tomto víkendu v bar.

Parkování

Svá auta můžete nechat na parkovišti v Trojanovicích. Od zdejšího hotelu Ráztoka pak pojede k lanové dráze skibus, který zajistili pořadatelé akce. U zmíněného hotelu budete mít možnost prohlédnout si a vyfotit Tatrovku českého jezdce Rally Dakar Aleše Lopraise, známého frenštátského rodáka.

Pro návštěvníky, kteří přijedou na Pustevny ze strany Bečev, je zajištěn kyvadlový autobus. V případě potřeby mají pořadatelé připraveny i náhradní autobusy, aby se čekací doba zkrátila na minimum.

Pokud vám to již tento víkend nevyjde, na Pustevny můžete zamířit určitě i příští víkend 24. – 25. ledna 2015.

Zdroj: Pustevny.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář