Program kina Frenštát od 1. do 15. března 2015

V neděli 1. března 2015 od 17:00 hodin

Paddington

Velká Británie/Francie/Kanada / dabing

Z Peru až do Londýna cestuje osiřelý medvídek. Na nádraží Paddington se jej ujmou manželé Fouskovi a kde se medvídek objeví, tam se začnou dít neuvěřitelné věci. Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna – typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací… avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát..

Přístupný bez omezení, rodinná komedie, délka 96 minut, cena 80,- Kč (děti) a 100,- Kč (dospělí), A-Company

 


V neděli 1. března 2015 od 19:00 hodin

Focus

film USA / titulky

Will Smith jako podvodník se zamiluje do podvodnice. Když se s ní příliš sblíží, tak ji opustí. O tři roky později se setkávají v Buenos Aires, kde se on i ona snaží podfouknout stejného miliardáře. Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro).

Nevhodný do 12 let, komedie/drama, délka 105 minut, cena 100,- Kč, Warner Bros

 


V úterý 3. března 2015 od 17:00 hodin

Ve středu 4. března 2015 od 17:00 hodin

Ghoul

film ČR

Pseudo-dokumentární snímek o třech filmařích, kteří odjeli na Ukrajinu točit film o kanibalech 20. století. Při svém pátrání se nakonec ocitnou sami uprostřed ukrajinských lesů, kde jim půjde o život. Ghoul vypráví o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stane děsivý boj o život – nikdo ale netuší, kdo je TAM VENKU…

Nepřístupný do 15 let, thriller, délka 86 minut, cena 110,- Kč, Bioscop

 


V úterý 3. března 2015 od 19:00 hodin

Ve středu 4. března 2015 od 19:00 hodin

Teorie všeho

film Velká Británie / titulky

Film o jednom z nejuznávanějších vědců dneška, Stephenu Hawkingovi. Od jeho začátku na univerzitě Cambridge, skrze nemilosrdnou lékařskou diagnózu k lásce, která dost možná zachránila Hawkingův život. Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných“ škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.

Nevhodný do 12 let, životopisné romantické drama, délka 123 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


V pátek 6. března 2015 od 17:00 hodin

V sobotu 7. března 2015 od 17:00 hodin

Asterix: Sídliště bohů

film Francie / dabing

César se tak snadno nevzdává a stále kuje pikle, jak si podmanit jedinou vzdorující galskou vesnici. Tentokráte dá příkaz postavit kolem vesnice komplex mramoráků, aby skrze nové římské sousedy donutil barbary se civilizovat.  Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů… Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)… Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit…

Přístupný bez omezení, animovaná komedie, délka 85 minut, cena 100,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), Bioscop

 


V sobotu 7. března 2015 od 19:00 hodin

V neděli 8. března 2015 od 19:00 hodin

Americký sniper

film USA / titulky

Clint Eastwood jako režisér je v posledních letech v podstatě zárukou dobrého filmu. Zkazky o odstřelovači přezdívaném „Legenda“, který je vyslán do Iráku, se dostanou až k nepřátelům, kteří na jeho hlavu vypíší vysokou odměnu. Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda“. Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců. Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže“. Ale po návratu domů Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout.

Nevhodný do 12 let, životopisné akční drama, délka 133 minut, cena 100,- Kč, Warner Bros

 


V pondělí 9. března 2015 od 17:00 hodin

Velká šestka

film USA / dabing

Prazvláštní partička točící se okolo malého geniálního konstruktéra robotů Hira, se ocitne uprostřed nebezpečné hry rozehrané v ulicích San Fransokya. Za pomocí robota Baymaxe přetvoří své přátele na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax – a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu.

Přístupný bez omezení, animovaná akční komedie, délka 102 minut, cena 70,- Kč (děti) a 90,- Kč (dospělí), Falcon

 


V pondělí 9. března 2015 od 19:00 hodin

Fotograf

film ČR

Karel Roden v roli známého a kontroverzního českého fotografa a umělce Jana Saudka. Film dokumentuje nejen Saudkovu uměleckou tvorbu, ale i zástupy milenek a žen, které prošly jeho životem, chtěly s ním spojit život, zkrotit jej či dojít slávy. V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítel-kyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky.

Nevhodný do 15 let, komedie/drama, délka 133 minut, cena 100,- Kč, Bioscop

 


V úterý 10. března 2015 od 17:00 hodin

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

film USA / dabing

SpongeBob je proslulá animovaná postavička z amerického seriálu; vlastně je to mořská houba v kalhotách a vyráží na filmová plátna. Tentokrát budou jeho dobrodružství probíhat na pro něj šokujícím místě – na souši.  SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte!

Přístupný bez omezení, animovaná dobrodružná komedie, délka 84 minut, cena 70,- Kč (děti) a 100,- Kč (dospělí), CinemArt

 


V úterý 10. března 2015 od 19:00 hodin

Babovřesky 3

film ČR

Snímek Zdeňka Trošky navazující na předchozí díl, nás opět zavede do známé vesničky, kde se to znovu bude hemžit drby a absurdními situacemi.  Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách. Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab“ začíná. A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra….

Přístupný bez omezení, komedie, délka 103 minut, cena 80,- Kč, Falcon

 


Ve středu 11. března 2015 od 17:00 hodin

Zvonilka a tvor Netvor

film USA / dabing

Zvonilčina vílí kamarádka Chovatelka Fauna věří, že i pod ošklivým zevnějškem se může skrývat dobré srdce. To své bude muset poslechnout hlavně poté, co se setká se záhadným tvorem, jehož se vílí Skauti rozhodnou ulovit dříve, než by jejich domovu způsobil zkázu.  Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý. A tak se spřátelí se záhadným tvorem, který je podle prastarých legend známý jako tvor Netvor. Zatímco Zvonilka a její vílí kamarádky nevědí, co si mají o záhadném zvířeti myslet, strážci Hvězdné roklinky, vílí Skauti, se rozhodnou magického tvora ulovit dřív, než přivolá na jejich společný domov zkázu. Fauna musí poslechnout své srdce a zariskovat, aby s pomocí svých vílích kamarádek záhadného tvora Netvora zachránila.

Přístupný bez omezení, animovaná dobrodružná pohádka, délka 76 minut, cena 90,- Kč (děti) a 130,- Kč (dospělí), Falcon
Ve středu 11. března 2015 od 19:00 hodin

Padesát odstínů šedi

film USA / titulky

Film na motivy světového knižního bestselleru. Anastasie se při rozhovoru pro studentský časopis setkává se záhadným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem. Ten jí postupně zasvěcuje do sexu a Anastasie tak poznává své touhy, své vášně, svou živočišnost.  Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš“ s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z
toho jde strach.

Nepřístupný do 15 let, romantické drama, délka 124 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


Ve čtvrtek 12. března 2015 od 16:00 a 19:00 hodin

Hobit: Bitva pěti armád

film USA/Nový Zéland / dabing

Bohužel drak Šmak nebyla jediná hrozba pro trpaslíky. Osud města pod horou je stále vratký a není jisté, zda ustojí Šmakův útok. Ale zároveň se na ně žene horda vražedných skřetů. Jak nakonec dopadne Bitva pěti armád?  „Hobit: Bitva pěti armád“ uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti
armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.

Přístupný bez omezení, dobrodružný/fantasy, délka 150 minut, cena 50,- Kč, Warner Bros

 


V pátek 13. března 2015 od 17:00 hodin

V sobotu 14. března 2015 od 17:00 hodin

V neděli 15. března 2015 od 17:00 hodin

Vybíjená

film ČR

Abiturientský sraz gymnázia je pro tři kamarády, kteří stále bydlí spolu a bez partnerek, prostor pro sentimentální vzpomínky a bilanci vlastního nevalného života. Jejich ženské protipóly jsou krásná Eva a ošklivka Hujerová, která najde své štěstí překvapivě díky sebeironickému nadhledu. Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít
ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 90 minut, cena 140,- Kč, Falcon

 


V pátek 13. března 2015 od 19:00 hodin

V sobotu 14. března 2015 od 19:00 hodin

V neděli 15. března 2015 od 19:00 hodin

Chappie

film USA / titulky

Chappie byl při svém zrození unesen dvěma gangstery, aby mohli uskutečnit svůj nekalý plán. Nakonec je adoptován jednou dysfunkční rodinou. Chappie je velmi unikátní, má velmi rozvinuté smysly a rychle se učí. A mimochodem, je to to robot. V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu.

Nevhodný do 12 let, akční sci-fi thriller, délka 114 minut, cena 130,- Kč, Falcon

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář