Tento víkend bude patřit Srazu cestovatelů a tradičnímu Horobálu

Tento víkend bude patřit Srazu cestovatelů a tradičnímu Horobálu

Tradiční Sraz cestovatelů se uskuteční už tento víkend 13.-15. února 2015 ve Frenštátě p/R. I letošní 22. ročník cestovatelského srazu bude završen populárním plesem, zvaným Horobál.

Pásmo cestovatelských besed odstartuje již v pátek 13. února. Návštěvníci se mohou těšit například na bohumínského rodáka a několikrát oceněného mořeplavce, Richarda Konkolskiho, jež v současné době žije na východním pobřeží Spojených států. Hostem bude také cyklomaratonec Svaťa Božák.

Dále si můžete poslechnout nevšední zážitky z Nového Zélandu a Rádži v podání cestovatele Michaela Volaříka. O domorodých kmenech v Indonésii – oblasti Západní Papue vám přijde vyprávět Saša Ryvolová. Cestovatel Radek Zela povede besedu na téma Trable v západní Africe. Markéta Kráčalíková připravuje povídání o Srí Lance a zážitky z cestování do Tádžikistánu vám přednese Jiří Kráčalík. Besedu o Indii, Pakistánu a Iránu má na programu Roman Vehovský .

Víkend plný cestování vyvrcholí tradičním a oblíbeným Horobálem, který bude zahájen v sobotu 14.února v 19.hodin.

Sraz cestovatelů a Horobál 2015 využije ke svému bohatému programu prostory frenštátského kina, dále ZUŠ a Hotelové školy ve Frenštátě. Zde najdete časový rozvrh, rozmístění a přehled naplánovaných besed včetně promítání.

Více informací: outdoortravel.cz, novojicinsky.denik.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář