Program kina Frenštát od 1. do 15. dubna 2015

Ve středu 1. dubna 2015 od 13:30 hodin

Khumba

film JAR / dabing

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny…

Přístupný bez omezení,
animovaný/dobrodružný, délka 85 minut, cena 40,- Kč, H. C. E.

 


Ve čtvrtek 2. a pátek 3. dubna 2015 od 19:00 hodin

Těšínské divadlo: Mnoho povyku pro nic
Dramatika Wiliama Shakespeara není třeba rozhsáhle představovat. Mistrně napsané hry jsou ozdobou repertoáru takřka všech divadel, ať už jde o komedie či tragédie. Mnoho povyku pro nic patří k těm komediím, kterým vévodí láska, láska vroucí, i rozhádaná, láska něžná i trpící prostě láska se vším všudy. A je-li opravdová, překoná všechny nástrahy, i když se jí občas musí trochu pomoct.
Předprodej vstupenek v TIC města, telefon

 


V sobotu 4. dubna 2015 od 18:00 hodin

V neděli 5. dubna 2015 od 18:00 hodin

Ovečka Shaun ve filmu

film Velká Británie/Francie / dabing

Z televizního seriálu poskočila na filmová plátna. Po práci a neustálém poslouchání farmáře si ovečka Shaun a její kamarádky ovce chtějí udělat den volna, který se i přes pečlivý plán zvrhne v den chaosu. Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy?

Přístupný bez omezení, danimovaná dobrodružná komedie, délka 85 minut, cena 80,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), 35 MM

 


V sobotu 4. dubna 2015 od 20:00 hodin

V neděli 5. dubna 2015 od 20:00 hodin

Rychle a zběsile 7

film USA / titulky

I zloduši mají sourozence. A tak poté, co naši hrdinové zlikvidovali v předchozím díle Shawa mladšího bratra, přichází v tomto díle čas na pomstu. Shaw je totiž mašina na zabíjení vycvičená elitní vojenskou jednotkou. I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou.

Nevhodný do 12 let, akční krimi thriller, délka 140 minut, cena 120,- Kč, CinemArt

 


Ve středu 8. dubna 2015 od 18:00 hodin

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 od 18:00 hodin

Lovci a oběti

film ČR

Jakubovi se docela dobře daří zbavovat se exekutorů, poradí, jak se vypořádat s gangstery toho nejhrubšího zrna, nebo jak vyřešit podraz lichváře a jeho obrovské úroky. Dokud pod tím tlakem nešlápne vedle. Za hranu zákona. Film Lovci a oběti je inspirován skutečnými příběhy a životními situacemi, ve kterých se můžete už zítra ocitnout i Vy nebo někdo Vám blízký. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutorů nám hlavní hrdina Jakub (Martin Kraus) ukáže. Ale jak si poradit s partičkou gangsterů toho nejhrubšího zrna v čele s Jakubem Mohamedem Alim, před kterou žádný prachy neschováte? Nebo jak vyřešit podraz drsného lichváře Josefa Vrány a jeho asistentky Evy Decastelo s jejich pekelnými úroky, který naskakujou, jak puchejře v malejch botách? S tím Jakubovi pomůže mafián s ostrými lokty a neskutečně dlouhými prsty – jeho „Anděl strážný“ Tomáš Hanák se svým právníkem Markem Vašutem a synem Pájou – Jaromírem Noskem, kterým kryje záda úplatný policista Zdeněk Mahdal se svým kolegou Milošem Vávrou. Tak to je hřiště, na kterém hraje Jakub hru jménem život ve stylu SEX, MONEY AND ROCKńROLL. Tedy až do chvíle než udělá pod nátlakem vymahačů krok vedle – za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů Karla Heřmánka st. a Veroniky Freimanové. Pomocnou ruku se mu snaží podat jeho kamarádi Martin Písařík, Karel Heřmánek ml., zpěvačka EKI, raper JAY DIESEL, ale i psychiatr Zdeněk Podhůrský. A protože životní zoufalec Jakub je opravdu magnetem na problémy, sáhne si na dno i na poli lásky, a to s Nikol Kouklovou a Evou Marešovou. Tenhle film prostě jednou provždy změní Váš pohled na život! Jste připraveni vidět svět takový, jaký je?

Přístupný bez omezení, akční drama, délka 104 minut, cena 110,- Kč, A-Company

 


Ve středu 8. dubna 2015 od 20:00 hodin

Ve čtvrtek 9. dubna 2015 od 20:00 hodin

Druhý báječný hotel Marigold

film USA/Velká Británie / titulky

Hotel Marigold v indickém Jaipuru už je plně zaběhlý a obsazen stálými hosty. Proto majitelé Muriel a Sonny zvažují vrhnout se do otevření mezinárodní sítě hotelů. Jenže se obávají kritika, který se skrývá mezi hosty a může jejich sny překazit. Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů, které si s gustem zahrála elita britského herectví. Teď už je Báječný hotel Marigold plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel (Maggie Smith) i majitel Sonny (Dev Patel) chtějí své podnikání rozšířit. Mají totiž velký sen, který se jmenuje Druhý báječný hotel Marigold. Mezitím si ostatní členové jejich party užívají v Indii nejen znovunalezenou chuť do života ale také nová přátelství a lásky. Evelyn a Douglas (Judi Dench a Bill Nighy) si každodenně lámou hlavu nad tím, kam je asi zavedou jejich společné snídaně, kdežto Norman a Carol (Ronald Pickup a Diana Hardcastle) se už plaví po bouřlivých vodách společného vztahu. Madge (Celia Imrie) oslňuje hned dva nápadníky najednou, ale má těžkou volbu, oba jsou totiž bohatými mahárádži. Sonnyho matka se zase stává múzou nového hotelového hosta, spisovatele Guye Chamberse (Richard Gere). A právě sbližování své matky s Gueyem nese těžce hoteliér Sonny. Je totiž přesvědčený, že tento záhadný spisovatel je ve skutečnosti tajným americkým hotelovým inspektorem, který přijel vyhodnotit kvalitu jeho hotelových služeb a může ohrozit jeho plány se zapojením hotelů do celosvětové sítě. A aby se toho nedělo málo, blíží se jeho vlastní svatba se Sunainou. A pořádná indická svatba je mnohem komplikovanějším projektem než vybudování nového hotelu. Sonny zoufale nezvládá ani jedno. Ještě že je obklopen britskými přáteli, kteří vše řeší s nadhledem, protože ochudit diváky o svatební tečku, to by byl skoro zločin.

Přístupný bez omezení, komedie/drama, délka 122 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


V pátek 10. dubna 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 11. dubna 2015 od 18:00 hodin

V neděli 12. dubna 2015 od 18:00 hodin

Píseň moře

film Irsko/Dánsko/Belgie/Lucembursko/Francie / dabing

Režisér Tomm Moore přichází po skvělém filmu „Brendan a tajemství Kellsu“ s dalším úžasným mýtickým příběhem z dob starých Keltů, kdy otec s dcerou a synem žijí na opuštěném majáku. Ukáže se, že dcera je poslední z tuleních vil a může zachránit všechny zakleté bytosti. V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

Přístupný bez omezení, animovaná rodinná pohádka, délka 93 minut, cena 70,- Kč (děti) a 100,- Kč (dospělí), Aerofilms

 


V pátek 10. dubna 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 11.  dubna 2015 od 20:00 hodin

V neděli 12.  dubna 2015 od 20:00 hodin

Ghoul

film ČR

Pseudo-dokumentární snímek o třech filmařích, kteří odjeli na Ukrajinu točit film o kanibalech 20. století. Při svém pátrání se nakonec ocitnou sami uprostřed ukrajinských lesů, kde jim půjde o život. Trojice filmařů se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o kanibalismu. Strašlivý hladomor v letech 1932-1933 tu dohnal spoustu lidí k děsivým činům. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie, kanibala Andreje Čikatila. Během 12 let spáchal přes padesát brutálních vražd, při nichž své oběti částečně snědl. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrávalo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se z filmařů i jejich doprovodu však brzy stávají nedobrovolní vězni. Stísněný pocit ve zdech domu se mění v děsivá setkání s jiným světem. Ze záměru natočit dokument se stává hrůzyplný boj o život. Nikdo netuší, kdo nebo co je TAM VENKU…

Nepřístupný do 15 let, thriller, délka 86 minut, cena 110,- Kč, Bioscop

 


V úterý 14. dubna 2015 od 20:00 hodin

ve středu 15. dubna 2015 od 20:00 hodin

Birdman

film USA / titulky

Stárnoucí herec proslulý svou rolí akčního hrdiny za svých mladých let, se snaží uspět jako režisér na Broadwayi. Film je tak jakoby podobenstvím na Michaela Keatona, ztvárňujícího hlavní roli, který se dříve proslavil svou rolí Batmana a jako samotná postava chce dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí.

Nepřístupný do 15 let, komedie/drama, délka 119 minut, cena 100,- Kč, CinemArt

 


Ve středu 15. dubna 2015 od 13:30 hodin

Univerzita pro příšerky

film USA / dabing

Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole  a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit.

Přístupný bez omezení, animovaná fantasy komedie, délka 104 minut, cena 40,- Kč, Falcon

 

 

 

 

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář