Úklid Beskyd je veřejná akce plánovaná na dubnový víkend 18.-19.4.2015. Nápad se zrodil na základě myšlenek několika místních běžeckých sportovců, kteří vdechli život spolku „Čisté Beskydy“

Cílem zmíněné akce je tzv. jarní úklid hlavního hřebene Beskyd, konkrétně jeho turistických tras. Úklidu se zúčastní hlavní pořadatelé beskydských závodů, tj. Lysacup, Lysohorský čtyřlístek, Nezmar, Perun a Radegastova výzva. Každý z těchto organizátorů uklidí tu část Beskyd, kde tradičně probíhají právě jejich závody (například Organizace Radegastova výzva vyčistí hřeben Radhoště, pořadatelům Lysacupu připadne Lysá hora atp.).

Kromě tras, které se využívají k závodům, plánují organizátoři akce uklidit také ty cesty, po kterých návštěvníci a turisté procházejí nejčastěji. Všem institucím, které dávají každoroční souhlas k pořádání již známých beskydských soutěží, chtějí pořadatelé ukázat svůj vděk, ale i ochotu přírodu v těchto oblastech chránit. Cílem je také motivovat zdejší občany, aby se k místním lesům chovali ohleduplně, přestože zrovna nejsou příznivci hor a turistiky.

Podrobnosti k připravované akci můžete sledovat přímo na webu Čistých Beskyd nebo na Facebooku organizace „Radegastova výzva“.

Zdroj: Čisté Beskydy

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář