Program kina Frenštát od 1. do 15. května 2015

V pátek 1. května 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 2. května 2015 od 18:00 hodin

V neděli 3. května 2015 od 18:00 hodin

Je prostě báječná

film USA / titulky

Isabel je newyorská prostitutka, která se tak snaží vydělat na to, aby se mohla stát herečkou. Když však konečně stane na Broadwayi, víc než její kariéra se rozjede lavina bizarních a komických situací díky její minulosti. Ne všichni její klienti totiž byli svobodní.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 93 minut, cena 110,- Kč, Bontonfilm

 


V pátek 1. května 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 2. května 2015 od 20:00 hodin

V neděli 3. května 2015 od 20:00 hodin

Ex Machina

film USA/Velká Británie / titulky

Caleb si myslel, že vyhrál ve firemní soutěži pobyt na chatě. Ve skutečnosti je v laboratoři geniálního vědce a má za úkol komunikovat s Avou, unikátním robotem, aby určil její míru lidskosti. Jenže i on je nakonec jen pokusné zvíře. Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vickander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská“, že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno.

Nepřístupný do 15 let, sci-fi thriller, délka 108 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


V úterý 5. března 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 6. března 2015 od 20:00 hodin

Teorie všeho

film Velká Británie / titulky

Film o jednom z nejuznávanějších vědců dneška, Stephenu Hawkingovi. Od jeho začátku na univerzitě Cambridge, skrze nemilosrdnou lékařskou diagnózu k lásce, která dost možná zachránila Hawkingův život. Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných“ škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.

Nevhodný do 12 let, životopisné romantické drama, délka 123 minut, cena 90,- Kč, CinemArt

 


Ve středu 6. května 2015 od 13:30 hodin

7 trpaslíků

film Německo / dabing

Špunťa, nejmladší ze sedmi trpaslíků nešťastnou náhodou píchnul princeznu Růženku do prstu než hodiny na oslavě jejích 18. narozenin odbily půlnoc. Tak naplnil kletbu zlé čarodějnice Dellamorty. Touto drobností totiž poslal celé království do staletí trvajícího spánku. On i jeho šest kamarádů musí stůj co stůj chybu napravit. Ale jak? Přece polibkem z pravé lásky! Trpaslíci vědí, že Růženka miluje Jacka. On jediný ji může probudit ze zakletí. Jenže Jack je momentálně ve spárech děsivého draka Paliče. Ten, jak všichni vědí, sídlí v pevnosti mocné Dellamorty. Našich sedm statečných sebere odvahu a neohroženě se vydávají Jacka osvobodit. A jako v každé správné pohádce, na malé hrdiny čeká mnoho nástrah a dobrodružství.

Přístupný bez omezení, animovaná pohádka, délka 88 minut, cena 40,- Kč, Bioscop

 


Ve čtvrtek 7. května 2015 od 20:00 hodin

Filmový klub: Klub rváčů (Projekt 100)

film USA/Německo / titulky

Již kultovní snímek na motivy knihy Chucka Palahniuka o tom, když vaše podvědomí přejímá kontrolu nad vědomím a destrukce sebe sama je jen špičkou ledovce. Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Tato „výměna názorů“ se oběma zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty.

Nepřístupný do 15 let, drama/thriller, délka 139 minut, cena 100,- Kč (FK 70,- Kč), AČFK

 


V pátek 8. května 2015 od 17:30 hodin

V sobotu 9. května 2015 od 17:30 hodin

V neděli 10. května 2015 od 17:30 hodin

Avengers: Age Of Ultron

film USA / titulky

Po hrozbách, kterým Avengeři museli s organizací S.H.I.E.L.D. čelit, se Tony Stark rozhodl vytvořit program samostatné, učení schopné umělé inteligence pro udržení míru na Zemi – Ultron. Ten se však zvrhne, když Ultron vyhodnotí, že největší hrozbou planety jsou lidé. Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.

Nevhodný do 12 let, akční sci-fi, délka 145 minut, cena 110,- Kč (děti) a 140,- Kč (dospělí), Falcon

 


V pátek 8. května 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 9.  května 2015 od 20:00 hodin

V neděli 10.  května 2015 od 20:00 hodin

Divočina

film USA / titulky

Po letech bezohlednosti, závislosti na heroinu a po příšerném manželství, se Cheryl, hnána vzpomínkami na svou matku a nulovými životními zkušenostmi, rozhodne pro přechod přes pacifickou hřebenovku. Film vznikl na základě stejnojmenné autobiografické knihy. Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT – Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu.

Nepřístupný do 15 let, životopisné drama, délka 115 minut, cena 90,- Kč, CinemArt

 


V úterý 12. května 2015 od 9:15 hodin

POHÁDKY Z HOR
film ČR
pásmo pohádek
Přístupný bez omezení, délka neznámá, cena 30,- Kč, Krátký Film

 


V úterý 12. května 2015 od 18:00 hodin

Ve středu 13. května 2015 od 18:00 hodin

Ovečka Shaun ve filmu

film Velká Británie/Francie / dabing

Z televizního seriálu poskočila na filmová plátna. Po práci a neustálém poslouchání farmáře si ovečka Shaun a její kamarádky ovce chtějí udělat den volna, který se i přes pečlivý plán zvrhne v den chaosu. Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy?

Přístupný bez omezení, animovaná dobrodružná komedie, délka 85 minut, cena 70,- Kč (děti) a 100,- Kč (dospělí), 35 MM

 


V úterý 12. května 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 13.  května 2015 od 20:00 hodin

Rychle a zběsile 7

film USA / titulky

I zloduši mají sourozence. A tak poté, co naši hrdinové zlikvidovali v předchozím díle Shawa mladšího bratra, přichází v tomto díle čas na pomstu. Shaw je totiž mašina na zabíjení vycvičená elitní vojenskou jednotkou. I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou.

Nevhodný do 12 let, akční krimi thriller, délka 140 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář