Program kina Frenštát od 16. do 31. května 2015

V úterý 19. května 2015 od 18:00 hodin

Ve středu 20. května 2015 od 18:00 hodin

Ladíme 2

film USA / titulky

Příběh a capelly Barden Bellas pokračuje. Tentokrát mají dívky zpívat k narozeninám prezidenta USA. Ono se ale vždycky něco zvrtne, a tak jedna ze zpěvaček skončí před jeho zraky v negližé a celá skupina se tak stává terčem celého
státu. Mají skvělé hlasy, dokonalá těla (až na výjimky) a jsou královnami zpívání a capella, takže ve svých vystoupeních nepoužívají hudební nástroje. Celá Amerika jim leží u nohou a dokonce je pozvou, aby zazpívaly prezidentu Obamovi k narozeninám. Jenže stačí drobná technická komplikace, v níž figuruje zpěvačka s příznačnou přezdívkou Tlustá Amy, bezmocně visící na lanech před Barrackovými zraky částečně tak, jak ji Bůh stvořil. Z Barden Bellas, dosavadních miláčků země, je najednou ten nejvděčnější terč.

Nevhodný do 12 let, hudební komedie, délka 113 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


V úterý 19. května 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 20. května 2015 od 20:00 hodin

Šílený Max: Zběsilá jízda

film Austrálie / titulky

I přes veškeré snahy se nepodaří Šílenému Maxovi zůstat sám. Naopak se připlétá do střetu silniční války gangů proti prchajícím rebelům. Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Nepřístupný do 15 let, akční sci-fi thriller, délka 120 minut, cena 100,- Kč, Warner Bros

 


V pátek 22. května 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 23. května 2015 od 18:00 hodin

V neděli 24. května 2015 od 18:00 hodin

Hurá na fotbal

film Argentina/Španělsko/Indie/USA / dabing

Když se ve tvoření spojí země jako jsou Argentina a Španělsko, je tak trochu nasnadě, o čem příběh bude – o fotbale. Amadeo a jeho kamarádi si musí zpět vydobýt svou důstojnost po předchozí drtivé porážce. Amadeo už od malička trénuje se svými kamarády fotbal. Myslíte, že běhá po trávníku? Omyl! Jeho spoluhráči jsou sedm palců veliké figurky a hřištěm fotbalový stůl. Mimo to pracuje v malém baru v zapadlé vesničce a je zamilovaný do Laury, své nejlepší kamarádky. Je však natolik stydlivý, že se jí bojí otevřít své srdce. Jak čas plyne, vyroste z něj nejtalentovanější hráč ve stolním fotbálku všech dob. Jednoho dne se ale stane něco, co navždy změní jeho dosud poklidný život. Do vesnice se vrátí Ace, nejlepší světový fotbalista, a chce odvetu za jedinou porážku, kterou kdy utrpěl. Bez varování nechá zničit fotbalový stůl, zdemolovat bar a chystá se srovnat vesnici se zemí. Amadeo se zlomenou duší nad ruinami uroní slzu, která přivede k životu figurky z jeho milovaného fotbálkového stolu a tím odstartuje neobyčejné dobrodružství.

Přístupný bez omezení, animovaný/sportovní, délka 106 minut, cena 120,- Kč, Intersonic


V pátek 22. května 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 23. května 2015 od 20:00 hodin

V neděli 24. května 2015 od 20:00 hodin

Země zítřka

film USA / titulky

Někdejší dětský génius Frank a teenagerka Casey se vydají na nebezpečnou pouť do tajemného místa v prostoru a čase známém jako Tomorrowland, kde však jejich činy přímo ovlivní chod světa i je samotné. Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka“. To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné.

Přístupný bez omezení, mysteriózní sci-fi, délka 106 minut, cena 110,- Kč (děti) a 140,- Kč (dospělí), Falcon

 


Ve středu 27. května 2015 od 13:30 hodin

Včelka Mája

film Austrálie/Německo / dabing

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný…ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození narušuje zaběhnutá pravidla úlu svojí radostí ze života, zvídavostí a mimořádně dobrodružnou povahou. Proto je od prvního dne pozorně sledovaná a nepříliš oblíbená hlavní královninou rádkyní Gunillou. Jednoho dne vypukne ve včelím úle velký zmatek a zděšení, protože zmizí všechna mateří kašička, a podezření padne na nepřátelský roj sršňů. Mazaná, a po moci toužící Gunilla, přesvědčí královnu, že úlu hrozí ze strany sršňů nebezpečí a jediná možnost, jak se před sršni ochránit, je na sršně zaútočit. Vše se schyluje k boji, ale jen laskavá a moudrá paní Cassandra tuší, že něco není v pořádku. Proto poté, co Mája náhodou zjistí, že hlavním viníkem nejsou sršni, ale někdo z úlu, pomůže Máje s Vilíkem tajně odletět, aby vyhledali pomoc a odvrátili tak blížící se pohromu a zároveň obnovili příměří a přátelství mezi sršni a včelami.
Mája se tedy s Vilíkem vydává na nebezpečnou cestu plnou dobrodružství, kouzel, zábavy a nových přátel.

Přístupný bez omezení, animovaná rodinná pohádka, délka 88 minut, cena 40,- Kč, Intersonic

 


Ve středu 27. května 2015 od 18:00 hodin

Ve čtvrtek 28. května 2015 od 18:00 hodin

Malý Pán

film ČR/SR

Alegorický příběh na životy mnohých z nás. Malý Pán žije spokojený život, dokud se mu nezdá, že mu něco chybí. Na cestě za zjištěním, co to je, potkává spoustu lidí, zažívá spoustu dobrodružství a když překoná i Velkou tíseň, uvědomí si, že to, co mu scházelo, měl celou dobu před nosem. Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde. Prázdná hlava však potřebuje napít jiskřivé vody z jezerního ostrova, bez ní mu nedokáže poradit. A tady začíná dlouhá cesta Malého Pána, která je místy zábavná, místy nebezpečná a strašidelná a hlavně zdánlivě nekonečná. Potká na ní spoustu přátel a pomocníků, ale také nepřátel, kteří mu v dosažení cíle chtějí za každou cenu zabránit. Nakonec se mu podaří překonat i Velkou tíseň, která si zabrala pramen jiskřivé vody jen pro sebe. Pak už si Prázdná hlava vzpomene a poradí. Malý Pán s údivem zjistí, že to, co mu scházelo a co celou dobu hledal, měl od začátku skoro před nosem. A tak zbývá jen uspořádat závěrečnou oslavu, protože dobrá věc se podařila.

Přístupný bez omezení, loutkový, délka 85 minut, cena 90,- Kč (děti) a 110,- Kč (dospělí), A-Company

 


Ve středu 27. května 2015 od 20:00 hodin

Ve čtvrtek 28. května 2015 od 20:00 hodin

Stále spolu

film ČR

Dokumentární snímek o rodičích Petrovi a Simoně a o jejich devíti dětech. Žijí v maringotkách na šumavské louce, nemají počítač, televizi, tekoucí vodu. Jako vysokoškoláci učí děti doma. Lze žít svobodný život stranou společnosti? Petr a Simona spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce – bez televize, počítače a tekoucí vody. Autoritativní Petr sám sebe nazývá „profesionálním otcem.“ Potomky vede ke svobodě a souznění s přírodou a zároveň se je snaží chránit před škodlivým vlivem konzumní společnosti. Do školy chodí děti jen na přezkoušení – vysokoškolsky vzdělaní rodiče je učí doma. Rodinná soudržnost, která v dnešním západním světě už prakticky nemá obdoby, působí na první pohled idylicky. Při bližším pozorování však začínají vyvstávat pochybnosti. Film Stále spolu zkoumá, jaká je cena za svobodný život stranou společnosti, a ptá se: existuje recept na ideální rodinu?

Přístupný bez omezení, dokumentární, délka 85 minut, cena 90,- Kč, Aerofilms

 


V pátek 29. května 2015 od 17:00 hodin

V sobotu 30. května 2015 od 17:00 hodin

Konečně doma

film USA / dabing

Přátelští mimozemšťané navštíví planetu Zemi, když prchají před svými protivníky. Jednomu z nich se však podařívyzradit místo úkrytu. Pak v doprovodu lidské dívky cestuje napříč zdevastovanou Amerikou, aby odčinil, co způsobil. Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu.

Přístupný bez omezení, animovaný/dobrodružný, délka 92 minut, cena 90,- Kč (děti) a 110,- Kč (dospělí), CinemArt

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář