Město Frenštát pod Radhoštěm ve spolupráci s CVČ Astra a závodem Continental Automotive Czech Republic s.r.o. pořádá již tradiční společenskou akci k příležitosti oslavy Dne dětí.

Ta letošní se bude konat v pátek 29. května 2015 od 13:00 hod, a to netradičně na prostranství zahrady Domova seniorů Hortenzie ve Frenštátě p. Radh. Den dětí je každoročně ponořen do jiné atmosféry a zaměřuje se vždy na konkrétní téma. Letos pořadatelé podpořili nápad, aby se v rámci oslav Dne dětí propojily dvě rozdílné generace – senioři a děti.

V době, kdy pořadatelé přemýšleli o místě konání letošní oslavy Dne dětí, přišel ředitel frenštátského Domova seniorů s návrhem, aby společně s Městským kulturním střediskem uspořádali na jejich půdě akci pro širokou veřejnost. Na základě toho vznikla myšlenka uspořádat Den dětí právě na zahradě domova seniorů. Postava pohádkové babičky a dědečka je ve světě pohádek a dětských představ více jak typická. Místo konání akce se tak stalo zároveň symbolickým místem k oslavě.

Na společné setkání dětí a seniorů je připraven bohatý doprovodný program, který mimo jiné zahrnuje deset dětských disciplín, inspirované známými pohádkami, v nichž hrají roli právě prarodiče. Děti si mohou zasoutěžit v atmosféře pohádky O veliké řepě, o Třech zlatých vlasech Děda Vševěda, O Koblížkovi, Třech přadlenách atp. Nebude nouze ani o zajímavý doprovodný program. Děti si mohou těšit na oblíbené malování na tvář, vydovádět se na skákacím hradě nebo využít nabízených aktivit lanového centra Tarzánie. Psí škola Arca připravila pro všechny návštěvníky ukázku výcviku psů. Děti si mohou vyzkoušet lukostřelbu, zahraje divadlo Veverky Terky a Myšky Klárky. K dalšímu programu pro návštěvníky bude patřit poznávání ovocných stromů, děti se mohou zúčastnit houbičkové soutěže závodu Continental nebo se zapojit do tvořivých dílen.

Na pódiu se představí také kouzelník, vystoupí tanečníci Zumby a malí hasiči z Frenštátu pod R. předvedou návštěvníkům požární útok. V 17:00 hod uzavře odpolední program Dne dětí vystoupení písničkáře Pavla Nováka ml.

Ředitel frenštátského Domova Hortenzie Jiří Absolon uvedl, že v případě zájmu se mohou senioři na organizaci akce podílet, a to například tím, že pomohou při odměňování dětí nebo razítkování herních karet, které budou mít soutěžící děti u sebe.

Vstupné je zdarma, v případě nepříznivého počasí proběhne Den dětí v tělocvičně Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Zdroj: Kulturafrenstat.cz

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář