Program kina Frenštát od 1. do 15. června 2015

V pondělí 1. června 2015 od 8:00 hodin

Ve středu 10. června 2015 od 13:30 hodin

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

film USA / dabing

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte!

Přístupný bez omezení, animovaná dobrodružná komedie, délka 84 minut, cena 40,- Kč, CinemArt

 


V pondělí 1. června 2015 od 9:45 hodin

Tučňáci z Madagaskaru

 

Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná jednotka tajných agentů. Jsou připravení kdykoliv a kdekoliv zasáhnout i při sebemenším ohrožení světa. Skipper je odvážným vůdcem, který nikdy nenechá parťáka ve štychu. Kowalski představuje mozek týmu s fotografickou pamětí a dokonalými znalostmi čehokoli. Rico je neřízená střela, bomba se zapáleným doutnákem. A Vojín? Ten je tak trochu podceňovaným nejmladším členem party, ale právě on věří, že společně dokážou i nemožné. A kdo je jejich hlavním protivníkem a největším padouchem? Nebezpečí se objeví v podobě doktora Octaviuse Brinea, výstředního génia a velice úspěšného vědce. Jak už to tak u zlosynů tohoto typu bývá, má za sebou strašlivou tajemnou minulost a hodně nesnáší všechny tučňáky. Navíc je to chobotnice, takže je padouchem opravdu dostatečně slizkým. Boj statečných tučňáků s Octaviusem je nelítostný, krutý a bez pravidel a díky tomu si ho taky všichni zúčastnění náramně užívají. A aby toho nebylo málo, naše špičková jednotka se setká s tajnou organizací Severák. Což je další elitní mezidruhová jednotka zaměřená na pomoc všem tvorům, kteří si sami nepomůžou. A tak naši tučňáci mají co dělat nejen s Octaviusem ale i s konkurenční agentskou partou.

Přístupný bez omezení, animovaná dobrodružná komedie, délka 90 minut, cena 40,- Kč, CinemArt

 


V úterý  2. června 2015 od 18:00 hodin

Ve středu 3. června 2015 od 18:00 hodin

Divoká dvojka

film USA / dabing

Policistka (Reese Witherspoon) dostane pod ochranná křídla klíčovou svědkyni v soudním procesu s drogovým mafiánem. Stává se tak terčem pro nájemné zabijáky a zkorumpované policisty. Pro přežití nezbývá, než dát se na útěk. Reese Witherspoon hraje v této akční komedii vzornou a snaživou policistku, jejíž svěří do ochrany klíčového svědka v soudním procesu s vlivným mafiánským bossem. Svědek je vlastně ona – sexy manželka místního drogového dealera (Sofía Vergara). Když se o tuto dvojici začnou intenzivně zajímat najatí zabijáci a zkorumpovaní policisté, nezbývá jim nic jiného, jen se vydat na útěk napříč celým Texasem.

Nevhodný do 12 let,  akční komedie, délka 88 minut, cena 110,- Kč, Forum Film

 


V úterý 2. června 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 3. června 2015 od 20:00 hodin

Poltergeist

film USA / titulky

Remake stejnojmenného filmu z 80. let. Klasický příběh rodiny terorizované domem posedlým zlými duchy. Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera.

Nevhodný do 12 let
, horor/thriller, délka 92 minut, cena 110,- Kč, Forum Film

 


Od čtvrtku 4. do pátku 5. června 2015 od 19:00 hodin

Těšínské divadlo: Zasněžená romance
Romantický, možná i trochu naivní příběh zavede diváky do čtyřicátých let dvacátého století. Je pravda, že příběh muzikálu je poměrně jednoduchý, ale umocňuje ho skvělá hudba Glenna Millera.

Předprodej vstupenek v TIC města, telefon .

&nbsp


V sobotu 6. června 2015 od 18:00 hodin

Neděli 7. června 2015 od 18:00 hodin

Sedmero krkavců

film ČR/SR

Příběh na motivy pohádky od Boženy Němcové. Bohdanka se dozvídá tajemství své rodiny – má sedm bratrů prokletých v krkavce. Vydává se na strastiplnou cestu za jejich záchranou. Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové „Sedmero krkavců“. Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky… Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké – sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů.

Přístupný bez omezení, pohádka, délka 97 minut, cena 90,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), Bohemia MP

 


V sobotu 6. června 2015 od 20:00 hodin

V neděli 7. června 2015 od 20:00 hodin

San Andreas

film USA / titulky

Když tektonický zlom San Andreas vyvolá v Kalifornii ničivé zemětřesení, vydá se pilot záchranného vrtulníku nalézt svou dceru. To pravé peklo má ale teprve přijít. Potom, čo o sebe dá vedieť nechvalne známy tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemetrasenie o sile 9 stupňov Richterovej škály, vydávajú sa pilot prieskumného a záchranného vrtuľníka (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s ktorou už dlhšiu dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachrániť svoju jedinú dcéru. Ale ich zložitá cesta na sever je len začiatok. A keď si už myslia, že to najhoršie majú za sebou… tak veľká dráma sa len začne.

Nevhodný do 12 let, dobrodružný/katastrofický, délka 114 minut, cena 100,- Kč, Freeman Entertainment

 


V úterý 9. června 2015 od 18:00 hodin

Ve středu 10. června 2015 od 18:00 hodin

Malá z rybárny

film ČR

Mořský král i se svou rodinou utekl z vydrancovaných vod a uchýlil se k těžkému životu mezi lidmi – v rybárně. Jednou tam zavítá neurvalý mladý muž, který naprosto uchvátí královu nejmladší dceru Malou a změní tak život všem. Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami — Malou, Prostřední a Nejstarší — vydrancované vody a odešli žít mezi lidi. V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce a osamění. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž — Baron. Malá je mužem i dunivou hudbou, která jej doprovází, naprosto okouzlená. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní.

Nevhodný do 12 let, animovaný/loutkový, délka 75 minut, cena 100,- Kč, Blue Sky Film

&nbsp


V úterý 9. června 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 10. června 2015 od 20:00 hodin

Život je život

film ČR

Stejně jako František si každý otec pro své dcery přeje jen ty nejlepší protějšky. Avšak jedné muž je naprosto neschopný, druhá má štěstí na exoty a třetí je těhotná a neví s kým. K tomu se začne sypat i Františkovo manželství. Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč“, ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 95 minut, cena 110,- Kč, Bontonfilm

 


V pátek 12. června 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 13. června 2015 od 18:00 hodin

V neděli 14. června 2015 od 18:00 hodin

Pírkovo dobrodružství

film Francie / dabing

Pírko je hubený, opelichaný a nevytáhl paty z hnízda. Jednou se proto rozhodne sebrat odvahu a vydat se na cestu do afrického zimoviště. Jenže navigace není jeho silnou stránkou a tak nakonec letí za dobrodružstvím úplně jiným. Pírko je ptačí sirotek, který nevyniká ani krásou peří ani sokolí sílou. Je hubený, opelichaný a žije sám v hnízdě, ze kterého ještě nikdy nevyletěl. Tak moc by chtěl táhnout do Afriky s hejnem ptačích kamarádů! Až se jednoho dne naskytne jedinečná příležitost. Sebere veškerou odvahu a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci leží vysněné africké zimoviště. Tedy možná. Pírko ještě nikdy nikam neletěl a tak nepozná, jestli ho zobák táhne na sever, nebo na jih. Ale někdy, když hledáte přátelství a lásku, je důležitější cesta než její cíl. Tak roztáhněte křídla a vydejte se na pohádkový let plný humoru a nadhledu z ptačí perspektivy.

Přístupný bez omezení, animovaná rodinná pohádka, délka 90 minut, cena 80,- Kč (děti) a 100,- Kč (dospělí), Blue Sky Film

 


V pátek 12. června 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 13. června 2015 od 20:00 hodin

V neděli 14. června 2015 od 20:00 hodin

Jurský svět

film USA / dabing

Že byly někdy nějaké problémy, to už je dávno zapomenuto. Jurský park je nyní nejvýdělečnější atrakcí na světě. Ale i tentokrát se ještěři vymknou kontrole. Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých“ živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití.

Přístupný bez omezení, akční sci-fi thriller, délka 125 minut, cena 110,- Kč (děti) a 130,- Kč (dospělí), CinemArt

 

 

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář