Program kina Frenštát od 16. do 30. června 2015

V úterý 16. června 2015 od 18:00 hodin

Ve středu 17. června 2015 od 18:00 hodin

Špión

film USA / titulky

Analytička CIA Susan se spíše náhodou stane agentkou, která musí proniknout do světa obchodníků se zbraněmi a zachránit tak svět od katastrofy. A o vtipné momenty nebude nouze. Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek.

Nevhodný do 12 let,
komedie, délka 120 minut, cena 120,- Kč, CinemArt

 


V úterý 16. června 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 17. června 2015 od 20:00 hodin

Slepá

film Norsko / titulky

Slepá Ingrid si vytváří bohatý a pestrý svět vlastní představivosti, plný lásky. Jak ale rozeznat hranici mezi fantazií a realitou? Po náhlé ztrátě zraku objevuje Ingrid nová zákoutí vlastní představivosti. Láska, touha i obavy se v nich zhmotňují s intenzitou, která si v ničem nezadá s vnějším světem.  Kde je hranice mezi fantazií a realitou? Dráždivá sonda do vnitřního světa slepé ženy překvapuje bohatou vizualitou i absurdním humorem.

Nepřístupný do 18 let, drama, délka 96 minut, cena 80,- Kč, Aerofilms

 


V pátek 19. června 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 20. června 2015 od 18:00 hodin

V neděli 21. června 2015 od 18:00 hodin

Andílek na nervy

film ČR

Po smrti matky jde mladá bloggerka Viktorie žít ke svému otci. Zpočátku jsou venkovské prostředí a zvláštní otec skvělou inspirací pro její blog. Čtrnáctiletá fashion bloggerka Viktorie si musí po smrti matky vybrat, zda žít v dětském domově nebo na malé vesnici s otcem, kterého nikdy neviděla. Venkovské prostředí na ni zpočátku působí jako zoo plné exotů, kteří jsou sice zajímavou náplní pro její blog, ale žít se s nimi nedá. Její otec navíc úspěšně vzdoruje všem pokusům o převýchovu a raději se věnuje své praxi zvěrolékaře a poklidnému popíjení s kamarády. Do rodinného souboje je postupně zatažena celá vesnice i sociální pracovnice, která hrozí násilným rozdělením nově vzniklé rodiny. A to právě ve chvíli, kdy Viktorie kromě vztahu k otci nachází i první lásku…

Nevhodný do 12 let, rodinná komedie, délka 105 minut, cena 110,- Kč, Indigo Film

 


V pátek 19. června 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 20. června 2015 od 20:00 hodin

V neděli 21. června 2015 od 20:00 hodin

Sejmi prezidenta

film Finsko/Velká Británie/Německo / titulky

Když je teroristy sestřelen prezidentský speciál, může hlavu USA zachránit jedině třináctiletý chlapec Oskari, který jej najde v lese. Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal…

Nevhodný do 12 let, akční/dobrodružný, délka 110 minut, cena 110,- Kč, Indigo Film

 


V úterý 23. června 2015 od 20:00 hodin

Ve středu 24. června 2015 od 20:00 hodin

Poutník – Nejlepší příběh Paula Coelha

film Brazílie / titulky

Životopisné drama úspěšného brazilského spisovatele Coelha. Sebevražedné sklony, autonehoda, hospitalizace v blázinci, drogy a mnoho jiného stvořily autora tak, jak jej známe dnes. Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Prodalo se přes 165 milionů výtisků jeho knih. Coelhovy romány byly přeloženy do 80 jazyků a publikovány ve více než 150 zemích. Ale jeho mládí nebylo tak přímočaré a snadné jako souhrn jeho spisovatelských úspěchů. Coelhova mladická bilance by zněla: pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti Paula Coelha, na jejímž konci se stal vypravěčem příběhů, které fascinují miliony čtenářů.

Nevhodný do 12 let, životopisné drama, délka 112 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


Ve čtvrtek 25. června 2015 od 18:00 hodin

V pátek 26. června 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 27. června 2015 od 18:00 hodin

V neděli 28. června 2015 od 18:00 hodin

Mimoni

film USA / dabing

Smyslem života Mimoňů je sloužit největšímu padouchovi široko daleko. Když nikoho takového ale nemají, není nic snazšího než vyrazit na veletrh zločinců a nějakého tam najít. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!“ řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu.

Přístupný bez omezení, animovaná komedie, délka 95 minut, cena 100,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), CinemArt

 


V pátek 26. června 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 27. června 2015 od 20:00 hodin

V  neděli 28. června 2015 od 20:00 hodin

Temné kouty

film Francie / titulky

Libby je svědkem brutální vraždy matky a sester během rituálního satanského obřadu. Po letech se opět ocitá tváří v tvář vrahovi z minulosti. Film je adaptací knihy Gillian Flynn, která byla autorkou předlohy i k úspěšnému filmu Zmizelá. Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost.

Nevhodný do 15 let, drama/thriller, délka 104 minut, cena 110,- Kč, Bioscop


BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář