Program kina Frenštát od 1. do 15. srpna 2015

V sobotu 1. srpna 2015 od 18:00 hodin

V neděli 2. srpna 2015 od 18:00 hodin

Papírová města

film USA / titulky

Další adaptace na knihu Johna Greena (Hvězdy nám nepřály). Quentin je trochu bojácný kluk, který má rád svou sousedku Margo. Ta mu jednoho dne zaklepe na okno a pak zmizí. Zanechá mu však stopy, aby ji našel. Po filmu Hvězdy nám nepřály přichází do kin další filmová adaptace podle románu spisovatele Johna Greena. Nyní je to snímek podle knihy Papírová města. Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen, normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy.

Nevhodný do 12 let, mysteriózní, délka neznámá, cena 110,- Kč, CinemArt

 

 


V sobotu 1. srpna 2015 od 20:00 hodin

V neděli 2. srpna 2015 od 20:00 hodin

Mission: Impossible – Národ grázlů

film USA / titulky

Bájný Syndikát, národ grázlů a nájemných vrahů, postupně likviduje agenturu IMF. Ethan Hunt (Tom Cruise) proto sestavuje tým, aby se pustili na svou nejnebezpečnější misi. Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu.

Nevhodný do 12 let, akční thriller, délka neznámá, cena 120,- Kč, CinemArt

 


V pátek 7. srpna 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 8. srpna 2015 od 18:00 hodin

V neděli 9. srpna 2015 od 18:00 hodin

Malý dráček

film Německo / dabing

Kokosáček je drak, který nelítá, a jeho kamarád Oskar je vegetarián. S dikobrazicí Matildou musí zachránit Dračí ostrov před sopkou, jež se po letech probudila. Půjde to jen, pokud všichni draci uzavřou mír a spojí své síly. Dráček Kokosáček a jeho kamarád Oskar se narodili na Dračím ostrově, ale jsou jiní než ostatní. Kokosáček je létající drak, který nelítá a Oskar je drak masožravec, který se stal vegetariánem. Společně s vynalézavou dikobrazicí Matildou musí zachránit ostrov před nebezpečnou sopkou, která se po letech najednou probudila. Bude to ale možné jenom tehdy, pokud draci všech velikostí a barev uzavřou mezi sebou mír a spojí síly k záchraně jejich nádherního ostrova.

Přístupný bez omezení, animovaný/rodinný, délka 83 minut, cena 90,- Kč (děti) a 110,- Kč (dospělí), Mirius FD

 


V pátek 14. srpna 2015 od 18:00 hodin

V sobotu 15. srpna 2015 od 18:00 hodin

V neděli  16. srpna 2015 od 18:00 hodin

Fantastická čtyřka

film USA / dabing

Během neúspěšného pokusu o teleportaci získají čtyři mladí vědci specifické superschopnosti, které se jim budou hodit v boji proti tyranovi, jenž má v úmyslu ovládnout svět. Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem.

Nevhodný mládeži do 12 let, akční sci-fi, 94 minut, cena 120,- Kč, CinemArt

 


V pátek 14. srpna 2015 od 20:00 hodin

V sobotu 15. srpna 2015 od 20:00 hodin

V neděli 16. srpna 2015 od 20:00 hodin

Vykolejená

film USA / titulky

Pokud si jako Amy užíváte nevázaného života a vztahy jsou vám na hony vzdálené, určitě vám osud do cesty postaví někoho, jako je Aaron, milého, pohledného sportovního lékaře. Do jaké míry jsme pak schopni přehodnotit své postoje? Život se s Amy (Amy Schumer) docela mazlí. Má skvělou práci ve společenském časopise, báječné kamarádky, útulný byt a pěknou sestavu přítulných partnerů, kteří od ní kromě příležitostného sexu nic nechtějí. Když tu a tam uslyší tikat biologické hodiny, navštíví vdanou sestru nebo brutálně cynického otce a tikání hned ustane. Amy by takhle spokojeně žila asi až do přechodu, kdyby se nerozhodla napsat rozhovor s velmi úspěšným sportovním doktorem Aaronem (Bill Hader). Jako správná novinářka se rozhodne poznat objekt svého zájmu opravdu důkladně, a tak se s ním vyspí. Zcela v duchu svého životního názoru, naprosto nezávazně. Jenže tenhle doktor je z poněkud jiného materiálu než ostatní příležitostní milenci a chtěl by s ní sex závazně opakovat. Fakt, že je hradba její monogamie takhle brutálně napadena, Amy naprosto vyděsí. Rozhodne se, že vezme nohy na ramena, jenže sotva vyrazí, uvědomí si, že se jí už nechce běžet životem samotné. To by ale předtím nesměla dát „svému“ doktorovi kopačky.

Nevhodný mládeži do 15 let, komedie, délka 122 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 

 

 

 

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář