Program kina Frenštát od 1. do 15.září 2015

V pátek 4. září 2015 od 18:00 hodin
V sobotu 5. září 2015 od 18:00 hodin
V neděli 6. září 2015 od 18:00 hodin

Barbie Rock’n Royals

film USA / dabing

Princezna Courtney se omylem dostala na rockový tábor a zpěvačka Erika na přípravný tábor pro dívky s modrou krví. Oběma táborům hrozí likvidace a obě dívky se proto postaví za jejich záchranu. Muzikálová pohádka pracuje s oblíbeným motivem záměny dvou naprosto odlišných charakterů. Jednou z aktérek kardinálního nedorozumění se stane křehká princezna Courtney (Barbie), která původně mířila na letní přípravný tábor pro dívky s modrou krví, místo toho se však ocitla na kempu pro rockery. Tady nahradila drsnou zpěvačku Eriku, kterou vlastní nedochvilnost poslala… ano, tušíte správně… mezi princezny. Obě dívky mají pochopitelně od počátku problémy splynout s davem, postupně si ale objevování dosud nepoznaných světů začnou užívat a skvěle se přitom baví. Tato idyla ovšem trvá jen do chvíle, než se na povrch dostane to, co doposud jen bublalo pod povrchem – oběma táborům hrozí řízená likvidace. Do čela boje za jejich záchranu se postaví právě Courtney a Erika. Ač jsou každá z jiného těsta, najdou společnou sílu a řeč ve výpravném hudebním finále, které nejen jim navždy změní život.

Přístupný bez omezení, animovaná pohádka, délka 84 minut, cena 100,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), CinemArt


V pátek 4. září 2015 od 20:00 hodin
V sobotu 5. září 2015 od 20:00 hodin
V neděli 6. září 2015 od 20:00 hodin

Dárek

film USA / titulky

Simonovi a Robyn vychází vše podle plánů. Avšak jen do doby, než se objeví Gordon, Simonův dávný přítel ze střední, díky kterému a díky jeho záhadným darům se začne odkrývat Simonova nepříjemná minulost. Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí?

Nevhodný do 12 let, mysteriózní drama, délka 107 minut, cena 110,- Kč, CinemArt


Ve čtvrtek 10. září 2015 od 20:00 hodin

Filmový klub: Mallory

film ČR

Další z časosběrných dokumentů Heleny Třeštíkové. Hlavní hrdinkou je Mallory, která se po narození dítěte dostala z drogové závislosti a nějakou dobu i žila se synem na ulici. Dnes Mallory studuje obor Sociální činnost a snaží se pomáhat těm, co jsou na tom podobně, jako byla ona. Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Film Mallory je tak kromě jiného filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život.

Přístupný bez omezení, dokument, délka 101 minut, cena 100,- Kč (FK 70,- Kč), Aerofilms


V pátek 11. září 2015 od 18:00 hodin
V sobotu 12. září 2015 od 18:00 hodin
V neděli 13. září 2015 od 18:00 hodin

Mune – Strážce měsíce

film Francie / dabing

Nezkušený faun Mune se stane strážcem Měsíce. Způsobí ale nehodu, která ohrozí nejen Měsíc, ale i Slunce. S přáteli proto musí svou chybu napravit a tělesům vrátit jejich místo na nebi.

Přístupný bez omezení, animovaná pohádka, délka 85 minut, cena 100,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), Freeman Entertainment


V pátek 11. září 2015 od 20:00 hodin
V sobotu 12. září 2015 od 20:00 hodin
V neděli 13. září 2015 od 20:00 hodin

Kurýr: Restart

film Francie/Čína / titulky

Kurýr Frank Martin se i přes svou nelibost musel spojit s nájemnou vražedkyní Annou proti ruským obchodníkům s bílým masem.
Nevhodný do 12 let, akční krimi thriller, délka 96 minut, cena 110,- Kč, Bioscop

 


V úterý 15. září 2015 od 18:00 hodin
Ve středu 16. září 2015 od 18:00 hodin

Pařížská blbka

film Francie / titulky

Třicetiletá Camilla se po propuštění z práce rozhodne pro radikální změnu svého života a odlítá do Velké Británie, kde se chce stát šlechtičnou a usiluje o prince Harryho. Když je vyhozena z dalšího zaměstnání, třicetiletá Camilla, blbka od narození, se rozhodne s ordinérním životem nadobro skoncovat. Cíl je jasný: zaslouží si mít život lepší než zbytek lidstva. Nemůže se přece takhle trápit – jezdit veřejnou dopravou s ostatními lidmi nebo pracovat pro šéfa se smradlavým dechem! Ne – Camilla si zaslouží mnohem víc. Jedinou vhodnou možností je stát se šlechtičnou. Aby už nikdy nemusela pracovat a mohla trávit svůj volný čas s VIP osobnostmi jako jsou Jay Z, Beyoncé nebo Vanessa Paradis, rozhodne se opustit Francii a odletět do Velké Británie. Právě tam se nachází poslední svobodný princ, který nemá žádnou vadu (i když je to zrzek, ale co už), a který je v produktivním věku – princ Harry. A ačkoliv se brány Buckinghamského paláce ne a ne otevřít, Camilla je rozhodnutá, že s princem to bude láska na první pohled.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 82 minut, cena 100,- Kč, Indigo Film

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář