Program kina Frenštát od 1. do 15. října 2015

V pátek 2. října 2015 od 18:00 hodin
V sobotu 3. října 2015 od 18:00 hodin
V neděli 4. října 2015 od 18:00 hodin

Hotel Transylvánie 2

fil USA / dabing
S rodinou jsou vždycky problémy. Do strašidelného hotelu se chystá otec Draculy a čeká na něj spousta překvapení, která odmítá překousnout. Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit… Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva – na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení – požádá „Děda“ Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají „kurz pro strašidla“. Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír – a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou
jezdit i lidé – nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách.

Přístupný bez omezení, animovaná rodinná komedie, délka 90 minut, cena 110,- Kč (děti) a 130,- Kč (dospělí), Falcon


V pátek 2. října 2015 od 20:00 hodin
V sobotu 3. října 2015 od 20:00 hodin
V neděli 4. října 2015 od 20:00 hodin

Everest

film USA/Velká Británie / titulky

Film mapuje tragédii, která se stala v devadesátých letech při výstupu na nejvyšší vrchol světa. Účastníci této expedice bohužel museli změnit své nadšení z toho, zda dosáhnou vrcholu, na boj o přežití. Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?“ vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?“

Nevhodný do 12 let, dobrodružný thriller, délka 121 minut, cena 120,- Kč, CinemArt


V úterý 6. října 2015 od 20:00 hodin
Ve středu 7. října 2015 od 20:00 hodin

Marťan

film USA / titulky

V domnění, že astronaut Mark zemřel při prašné bouři, ho jeho tým opustí. Sám s chudými zásobami se snaží vyslat signál na Zem, že je na živu. Po zachycení signálu se rozjede akce za jeho záchranu. Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana“ domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.

Nevhodný do 12 let, akční sci-fi, délka 134 minut, cena 120,- Kč, CinemArt


Od čtvrtku 8. do pátku 9. října 2015 od 19:00 hodin
Těšínské divadlo: František z Assisi

Vyřkne-li se slovo VÍRA mnoho lidí to okamžitě spoji s náboženstvím. Ale obsah tohoto slova je mnohem rozsáhlejší už proto, že víra ve smysl života by měla být základem naší existence. Řekne-li se světec, mnoho lidí si představí bytost takřka nadpřirozenou. Pravdou je, že počátky života nekterých svatých byly bytostně pozemské. Patří k nim i František z Assisi. Možná proto inspiroval jeho osud Martina Kákoše, který si přizval skladatele Gabo Dušíka a textaře Martina Sarvaše a společně vytvořili muzikál, který nese jméno známého světce. Vytvořili dílo, které často s humorem, ale především s úctou sleduje důležité okamžiky života Františka z Assisi. Režie i choreografie bude opět v rukou Jaro Moravčíka, stejně jako tomu bylo u muzikálu Báthoryčka.
Předprodej vstupenek v TIC města, telefon 556 836 916.


V sobotu 10. října 2015 od 18:00 hodin
V neděli 11. října 2015 od 18:00 hodin

Pan

film USA / dabing

Pan (Levi Miller) je nezkrotný uličník, ale bezútěšné prostředí londýnského sirotčince, ve kterém strávil celý svůj život, není pro takového chlapce to nejvhodnější místo. Až jednou v noci se stane něco neuvěřitelného – Pan opustí sirotčinec a ve své fantazii se ocitne ve fantaskním světě pirátů, válečníků a pohádkových bytostí obývajících Zemi Nezemi.

Přístupný bez omezení, fantasy/dobrodružný, délka 111 minut, cena 100,- Kč (děti) a 110,- Kč (dospělí), Freeman Entertainment

 


V sobotu 10. října 2015 od 20:00 hodin
V neděli 11. října 2015 od 20:00 hodin

Wilsonov

film ČR

Po konci první světové války chce primátor Dangl připojit jedno středoevropské městečko k USA a pojmenovat jej po prezidentu Woodrovi Wilsonovi. V městečku však řádí vrah, jehož oběti umírají hrůzou ještě dříve, než dojde k napadení. První světová válka právě skončila a v jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít.

Přístupný bez omezení, krimi komedie, délka 115 minut, cena 130,- Kč, Falcon

 


V úterý 13. října 2015 od 18:00 hodin
Ve středu 14. října 2015 od 18:00 hodin

Laputa

film ČR

Co s životem na ostrově, kterému hrozí záchrana?
Johanka (Tereza Voříšková) je majitelkou kavárny s názvem Laputa, která – jako stejnojmenný létající ostrov z knihy Gulliverovy cesty – je jejím ostrovem. Bude jí stačit k pocitu úplnosti a štěstí? Johanka zkoumá, co si počít v bezbřehém prostoru dospělého života, na jehož začátku se ocitla. Rodina jí příliš nepomáhá, kavárenští hosté přicházejí každý s nějakou svou potřebou a nějakým svým sobectvím – jejich postavy mají být obrazem generace.

Nepřístupný do 15 let, drama, délka 93 minut, cena 120,- Kč, Bioscop

 


V úterý 13. října 2015 od 20:00 hodin
Ve středu 14. října 2015 od 20:00 hodin

Filmový klub: Mládí

film Itálie/Francie/Švýcarsko/Velká Británie / titulky

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté – jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe – jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.

Nepřístupný do 12 let, drama, délka 118 minut, cena 100,- Kč (FK 70,- Kč), Aerofilms

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář