Program kina Frenštát od 16. do 30.září 2015

 

V úterý 15. září 2015 od 18:00 hodin
Ve středu 16. září 2015 od 18:00 hodin

Pařížská blbka

film Francie / titulky

Třicetiletá Camilla se po propuštění z práce rozhodne pro radikální změnu svého života a odlítá do Velké Británie, kde se chce stát šlechtičnou a usiluje o prince Harryho. Když je vyhozena z dalšího zaměstnání, třicetiletá Camilla, blbka od narození, se rozhodne s ordinérním životem nadobro skoncovat. Cíl je jasný: zaslouží si mít život lepší než zbytek lidstva. Nemůže se přece takhle trápit – jezdit veřejnou dopravou s ostatními lidmi nebo pracovat pro šéfa se smradlavým dechem! Ne – Camilla si zaslouží mnohem víc. Jedinou vhodnou možností je stát se šlechtičnou. Aby už nikdy nemusela pracovat a mohla trávit svůj volný čas s VIP osobnostmi jako jsou Jay Z, Beyoncé nebo Vanessa Paradis, rozhodne se opustit Francii a odletět do Velké Británie. Právě tam se nachází poslední svobodný princ, který nemá žádnou vadu (i když je to zrzek, ale co už), a který je v produktivním věku – princ Harry. A ačkoliv se brány Buckinghamského paláce ne a ne otevřít, Camilla je rozhodnutá, že s princem to bude láska na první pohled.

Nevhodný do 12 let, komedie, délka 82 minut, cena 100,- Kč, Indigo Film


V úterý 15. září 2015 od 20:00 hodin
Ve středu 16. září 2015 od 20:00 hodin

Bláznivá dovolená

film USA / titulky

Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky,
do rodinného „oblíbeného zábavního parku“ Walley World.

Nevhodný do 15 let, dobrodružná komedie, délka 96 minut, cena 100,- Kč, Freeman Entertainment

 


Ve čtvrtek 17. září 2015 od 18:00 hodin

Filmový klub: Vynález zkázy (Projekt 100)

film ČR/SR

Dnes již klasika z dílny Karla Zemana o vynálezci profesoru Rochovi, který je jen krůček od objevu látky, která ve špatných rukou může zničit svět. Slavný film Karla Zemana vznikl v roce 1958 na motivy románů J. a s použitím výtvarných předloh původních verneovských ilustrátorů Riona a Benneta. Kombinace kresleného a hraného filmu dosáhla zde neobyčejného sjednocení díky detailně propracovanému výtvarnému pojetí, které začínalo u kreslených kulis a končilo u kostýmů a masek hereckých představitelů. Záměrně naivizující triky se inspirovaly stařičkými postupy francouzského průkopníka trikového filmu G. Méliese. Půvab tohoto snímku, který se řadí mezi světovou klasiku, podtrhl i poetický scénář F. Hrubína s vtipem odlehčenými dialogy M. Váchy a J. Brdečky.

Přístupný bez omezení, dobrodružný/fantasy/sci-fi, délka 81 minut, cena 100,- Kč (FK 70,- Kč), AČFK


V pátek 18. září 2015 od 18:00 hodin
V sobotu 19. září 2015 od 18:00 hodin
V neděli 20. září 2015 od 18:00 hodin

Gangster Ka

film ČR

Káčko je vysoce inteligentní podvodník. Díky kontaktům s politiky se chystá na svůj triumf – ovládnout společnost kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot. Postupem času tak divák sleduje zrod téměř dokonalého gangstera. Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk – ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod“ století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím… Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi… Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera.

Nepřístupný do 12 let, krimi thriller, délka 100 minut, cena 120,- Kč, Bioscop


V pátek 18. září 2015 od 20:00 hodin
V sobotu 19. září 2015 od 20:00 hodin
V neděli 20. září 2015 od 20:00 hodin

Sinister 2

film USA / titulky

V pokračování hororu z roku 2012 se matka dvou synů, dvojčat, nastěhuje do strašidelného venkovského domu, kde však místo společného štěstí naleznou smrt a zlo. Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu… Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc?

Nepřístupný do 15 let, horor, délka 97 minut, cena 110,- Kč

 


V úterý 22. září 2015 od 20:00 hodin
Ve středu 23. září 2015 od 20:00 hodin

Filmový klub: Vetřelci – režisérská verze

film USA/Velká Británie / titulky

Prodloužená verze druhé části slavné sci-fi ságy. Ripleyová je nalezena záchrannou lodí a vrací se zpátky na Zem. Přesto se však cesta zvrtne a musí na nedávno kolonizované planetě čelit tisícům vetřelců. Důstojnice Ripleyová, která jako jediná přežila boj na život a na smrt v nákladní lodi Nostromo s vesmírným vetřelcem, je po několika letech nalezena záchrannou lodí a vrací se zpět na Zemi. Když už se zdá, že je po všem, začíná horror znova, tentokrát na vzdálené nedávno kolonizované planetě. Tentokrát nevšichni proti jednomu, ale Ripleyová se skupinou speciálně vycvičených vojáků proti tisícihlavé smrtící síle vetřelců.

Nevhodný do 12 let, sci-fi horor, délka 154 minut, cena 110,- Kč (FK 80,- Kč), APKCS


V pátek 25. září 2015 od 18:00 hodin
V sobotu 26. září 2015 od 18:00 hodin
V neděli 27. září 2015 od 18:00 hodin

V hlavě

film USA / dabing

Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.

Přístupný bez omezení, animovaná rodinná komedie, délka 102 minut, cena 90,- Kč (děti) a 120,- Kč (dospělí), Falcon

 


V sobotu 26. září 2015 od 20:00 hodin
V neděli 27. září 2015 od 20:00 hodin

Labyrint: Zkoušky ohněm

film USA / titulky

V pokračování hledá Thomas a jeho parta Placerů informace o záhadné organizaci nazvané W.C.K.D. Po překážkách ve Spáleništi se spojí s bojovníky odporu a na organizaci zaútočí a zjistí tak šokující plány o jejich chystané likvidaci. Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové“, lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání?

Nevhodný do 12 let, akční sci-fi thriller, délka 129 minut, cena 110,- Kč, CinemArt

 


V úterý 29. září 2015 od 20:00 hodin
Ve středu 30. září 2015 od 20:00 hodin

Cesta vzhůru

film ČR

Putování s Radkem Jarošem a jeho přáteli na velehoru K2. Společně s nimi může divák prožívat radosti i strasti z výstupu na jednu z nejvyšších a nejnebezpečnějších hor světa. Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát. Radek Jaroš si jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě splnil horolezecký sen a zcela unikátně za přítomnosti kamery vystoupil na poslední z nejvyšších hor světa K2, která mu chyběla do tzv. Koruny Himálaje. Film se tak pro diváka stává mimořádnou příležitostí absolvovat společně s Radkem a jeho horolezeckými přáteli Miskou a Trávou strastiplnou cestu na osmitisícový vrchol a stát se na malou chvíli doslova součástí expedice na K2. Štíty velehor jsou najednou dostupnými i pro ty, kteří hory sice obdivují, ale něco podobného by nikdy sami nepodnikli. Diváci tak mohou díky filmu autenticky prožívat obavy i úlevu hlavních hrdinů, pocítit tíhu každého kroku i dechu v nepředstavitelné nadmořské výšce a snad i nakonec porozumět majestátné kráse, za jejíž dotek se mnohdy platí tou nejvyšší cenou. Na rozdíl od horolezeckých filmů jsou součástí děje další paralelní postavy mimo expedici, rodinní příslušníci Radka Jaroše. Film sleduje jejich mnohdy zoufalou snahu vypořádat se s vlastním strachem o někoho blízkého, pochopit ho anebo se alespoň s nepochopením jeho nebezpečné záliby pokoušet vyrovnat. V Cestě vzhůru nejde o pouhou dokumentaci historického úspěchu českého horolezectví, ale též o širší pohled na lidské zdolávání extrémních překážek, a to nejen ve fyzickém slova smyslu.

Nevhodný do 12 let, dokumentární/sportovní, délka 100 minut, cena 100,- Kč, CinemArt

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář