První středa je den, který si díky všudeznějícím poledním sirénám všichni dobře pamatují. Až jejich zvuk uslyšíte příště, vzpomeňte si také na to, že od 17 hodin začíná v Kopřivnici neformální setkání marketingových specialistů profesionálů i amatérů. Na toto volné setkání můžete příště dorazit i vy. Setkání vždy zahájí krátká přednáška na předem zvolené téma, po níž následuje volná diskuze. Debata pak volně přejde v posezení u kávy či na baru. Únorová První středa (3.2.2016) se ponese v duchu tématu Obsahová strategie a Content marketing.

V lednu První středa zahájila svou tradici prvním tématem – Nové trendy pro rok 2016 na Facebooku. Tomáš Kocián z full-service marketingové agentury Plus Design & Marketing představil nejvýraznější oblasti, které zasáhnou dění v reklamě na Facebooku a Instagramu v nadcházejícím roce.

Ohlasy účastníků akce byly veskrze kladné. „Musím říct, že První středa naprosto předčila mé očekávání,“ uvedl Jaroslav Krčmář, jeden z návštěvníků akce. „Hlodá mi po dnešním setkání v hlavě spousta nápadů, které bych určitě měl vnést do života a zařadit je mezi naše marketingové aktivity.“

Organizátor akce Petr Čaník představil První středy slovy, „První středa je formát inspirovaný podobnými akcemi u nás i ve světě, který nás zaujal a rozhodli jsme se ho realizovat v Kopřivnici. Chceme více podtrhnout neformálnost setkání, barovou atmosféru a vytvořit místo, kde se lidé rádi setkávají a jednou za měsíc mají všichni možnost debatovat o tématech firemní komunikace, PR a marketingu. Proto jsme zvolili jako místo Fifty Fifty bar v Hotelu Tatra, kde chceme tato pravidelná setkávání uskutečňovat.“

Příští setkání První středa se koná:

Kdy: Ve středu 3. února 2016 od 17:00 h.
Téma: Obsahová strategie a Content marketing
Místo: Fifty fifty bar, Hotel Tatra, Kopřivnice

Máte-li zájem se zúčastnit některého z nadcházejících setkání, zaregistrujte se na www.prvnistreda.cz a neuteče vám žádné z nově vyhlášených témat První středy.

Více informací naleznete na webu www.prvnistreda.cz.

BEZ KOMENTÁŘŮ

Napište komentář