18 C
Munich
Středa, 24 července, 2024

ZŠ Tyršova ve Frenštátě pod Radhoštěm slavnostně otevřela zelenou učebnu

Must read

Čtvrtek 30. září byl pro frenštátskou Tyršovku slavnostním dnem. Po několika letech úsilí se konečně podařilo! Z 2. výzvy dotačního titulu Státního fondu Životní prostředí za finanční spoluúčasti zřizovatele proběhla v průběhu letošního června až srpna dlouho očekávaná realizace vybudování přírodní učebny v areálu školy. Místo dříve nevyužívaného školního sadu se proměnilo v zelenou učebnu se 14 edukativními prvky.

Dopoledne se přišli podívat na nově vybudovaný venkovní vzdělávací prostor hosté z řad představitelů města, zaměstnanců úřadu a ředitelů místních i okolních škol. V úvodu byli po krátkém žákovském vystoupení seznámeni formou prezentace s historií školní zahrady v průběhu let 1902 až 2021, nechyběly dobové fotografie, plánky, zajímavosti z oblasti školního pěstitelství ani jednotlivé kroky budování jmenované stavby. Poté došlo na tradiční stříhání pásky a sázení bylinek dle názvu do bylinkové spirály. S posledním úkolem se vybraní hosté velmi dobře vypořádali, bylo vidět, že je jim daná aktivita vlastní.

Odpoledne patřilo žákům, rodičům a veřejnosti. Návštěvníci si mohli dle plánku prohlédnout jednotlivá vzdělávací stanoviště, seznámit se například s principem hřbitova odpadků, slunečních hodin, pozorovacího centra nebo hmatového chodníku. Zájemcům byly nabízeny pravidelné komentované prohlídky, během nichž se mohli seznámit s historií budovy a školní zahrady. Pro děti byly připraveny pracovní dílny – malování na kámen, výrobky z přírodnin, pro nejmenší omalovánky zvířátek.

Příchozí se mohli občerstvit kousky ovoce a zeleniny, pro žíznivé byl připraven mátový a meduňkový čaj. Celé odpoledne návštěvníky provázeli starší žáci ve stylových kostýmech dýně a jahody, sváteční atmosféru dokreslovalo hezké slunečné počasí.

Během celého dne zelenou učebnu navštívilo na tři sta návštěvníků, kteří byli mile překvapeni změnou daného prostoru a se zájmem se dotazovali na různá témata. Věříme, že nová venkovní učebna bude sloužit výuce žáků pod širým nebem nejen v případě přírodovědných předmětů, své využití jistě najde také odpoledne při zájmové činnosti kroužků a školní družiny.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article