22.8 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Ve Frenštátě uctí památku obětí komunismu

Must read

Dvěma akcemi si obyvatelé Frenštátu připomenou Den památky obětí komunistického režimu, který připadá na 27. června, už o den dříve v pátek 26. června.

Nejprve se setkají v devět hodin dopoledne u památníku obětí komunismu a Záviše Kalandry u vchodu do budovy Základní školy Tyršova 1053. Mluvčí Iva Vašendová sdělila, že zástupci města pietním aktem uctí památku frenštátského rodáka Záviše Kalandry, Milady Horákové a dalších tisíců lidí, kteří přišli o život , byli vězněni nebo jinak perzekvováni za diktatury komunismu.

Starosta Frenštátu Miroslav Halatin uvedl, že je potřeba si historii připomínat, aby oběti těchto lidí nebyly zbytečné, ale také se věnovat současnosti a budoucnosti.

„Společně vzpomeneme na minulost, na oběti komunismu, na ty, kteří se obětovali pro nás všechny, abychom mohli žít v svobodné demokratické zemi,“ dodal Miroslav Halatin.

Druhou zmíněnou akcí je promítání filmu Milada, který vypráví příběh Milady Horákové, nejznámější oběti komunismu. Promítání začne v 15.30 hodin, vstupné diváci neplatí.

Město Frenštát pod Radhoštěm spojuje s procesem, kdy byla odsouzena Milada Horáková i to, že vedle ní na popravišti skončil i frenštátský rodák, publicista a novinář Záviš Kalandra.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article