25.8 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Bílá, vyhledávané místo v Beskydech. Na své si zde přijdou malí i velcí

Must read

Bílá patří v současné době mezi nejčastěji vyhledávaná místa návštěvníky Beskyd, a to i v době koronavirové.   

O prázdninách si tady přijdou na své nejen rodiny s dětmi, ale i milovníci přírody a zvířat. Návštěvníci se mohou vydat po stopách beskydských pašeráků, navštívit dětský park nebo se podívat na zvířata v místní obůrce.

Obůrka s divokou zvěří je umístěna v lese za loveckým zámečkem a je rozdělena na šest samostatných ohrad. V ohradách jsou k vidění jeleni, srnky, daňci, mufloni a nechybí ani divočáci.

Rodiny s dětmi mohou navštívit také dětský letní park, který se nachází přímo pod sjezdovkou na jižním svahu. Pro děti je zde připraveno více než třicet atrakcí, na nichž se mohou zabavit. Nejmenší z nich ocení šmoulí vesničku nebo velké pískoviště. Pro větší jsou určena lanová centra, bungee trampolíny. V areálu je i jezírko s lodičkami. Pravidelně se zde rovněž konají animační programy.

V dětském parku jsou k dispozici i koloběžky, které si mohou zájemci půjčit a nechat se s nimi lanovkou vyvézt na vrchol Zbojnická. Po asfaltové cestě pak sjedou až dolů k oboře s divokou zvěří.

Koloběžky nejsou jediným důvodem, proč se nechat vyvézt na Zbojnickou horu. Vede odtud i několik stezek, jako je Pašerácká a Medvědí stezka nebo Zbojnický chodník. Zbojnický chodník je dlouhý asi tři kilometry a je vhodný i pro kočárky. Kolem cesty jsou nainstalovány cedule s otázkami, díky kterým se kromě jiného mohou něco naučit i o beskydských zbojnících.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article