17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Kouzlo Beskyd trochu jinak. Po medvědích tlapkách to zvládne každý

Must read

Čtyři půvabné podhorské vesnice v Moravskoslezských Beskydech na úpatí jejich nejvyšších hor nespojují jen krásné výhledy, ale také značené turistické stezky. Po medvědích tlapkách lze nově vyrazit i na Čapí stezku. Podívejte se, jak to na ni vypadá!  

Stezky Po medvědích tlapkách ukazují turistům méně známá místa v Beskydech. „Tras bylo doposud pět, ale v letošním roce se dokončuje trasa nová – Čapí stezka s černým značením. Procházka je nenáročná, vede lesními zákoutími podél říčky Satiny, přes část obce Malenovice až na letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, prozradila Pavlína Stankayová, starostka Ostravice.

Podél trasy jsou možnosti občerstvení, dětská hřiště a vede i kolem jízdárny. Značkáři se snaží připravit vše do prázdnin tak, aby se trasa stala plnohodnotným cílem turistů, kteří se vydají Po medvědích tlapkách.

Lidé mohou stále zveřejňovat připomínky a náměty k vedení a značení trasy. Doposud se dalo vyrazit na medvědí, liščí, jezevčí, krkavčí a zaječí stezku.

Nenáročná čapí stezka vede olšinami a alejemi stromů, ale i po asfaltu. Od říčky Satiny až na letiště Frýdlant nad Ostravicí. Na stezku je možné se po značkách medvídků dostat od vlakového nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Nová Ves je odjakživa spojována s čápem a o zajímavostech ze života tohoto ptáka se lidé dozví na informačních cedulích. Po cestě je možnost si chytit pstruha nebo zavítat na místní letiště.

U kostela Na Borové, což je nepřehlédnutelná dominanta v místní krajině, si lidé mohou odpočinout ve zbrusu novém lesoparku a prohlédnout si panoramatické výhledy na vrcholy Beskyd.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article