24.5 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Po stopách šelmy v Beskydech: Lov razítek začíná, získat lze originální známky

Must read

Již několik let mohou turisté v podhůří Lysé hory a Smrku narazit na symbol barevné hlavy medvídka. Jsou jím značeny stezky Po medvědích tlapkách, které vedou po loukách, lesích a vesnicemi v oblasti Ostravice, Malenovic, Čeladné a Nové Vsi.

Na stezkách lze poznat místa všeobecně známá, ale i zákoutí, která doporučují členové spolku Beskydhost.

Letos na turisty, kromě každoroční soutěže o hodnotné ceny za odpovědi do kvízu, čeká novinka. Za razítka, posbíraná cestou po jednotlivých stezkách, mohou lidé dostat odměnu. Na každé z šesti tras mají členové Beskydhostu připraveny tři až šest razítek.

Razítka se dávají na zadní stranu mapy na místo pro ně určené a je nezbytné si poznačit i správnou odpověď na otázku na každé ceduli se zvířátkem, kterou je třeba zadat v soutěžním formuláři.

„Až lidé získají všechna razítka na stezce jedné barvy, mohou za ně získat suvenýr. Ten má podobu dřevěné známky v podobě  medvídka v dané barvě. Na druhé straně známky je vyobrazeno zvířátko – maskot, který je cestou provázel na cedulích. Po prokázání kompletní sbírky razítek obdrží lidé tuto známku v infocentrech v Ostravici, Čeladné nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí,“ vysvětlil Vít Březina z Beskydhostu.

Počet známek je omezený, proto se doporučuje vyrazit na lov razítek, co nejdříve. Sběratelé, kteří budou mít všechna razítka a známky si mohou vyrobit náhrdelník, který se bude vyjímat na hrudi každého turisty.

Více informací o trasách a sbírání razítek je uvedeno na webových stránkách www.pomedvedichtlapkach.cz.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article