17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Frenštátské vlakové nádraží dostává novou tvář

Must read

V plném proudu jsou práce na hlavní budově vlakového nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm. Budova prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Kdysi šedou fasádu již nahradila fasáda nová v pískové barvě, tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová pro Deník sdělila, že aktuálně probíhají stavební práce v prostoru dopravní kanceláře, a to zednické, obkladačské a instalatérské práce.

„Projekt řeší kompletní rekonstrukci budovy, interiér i exteriér. Objekt bude kompletně zateplen s ohledem na současné požadavky na snižování energetické náročnosti budov. Rekonstrukcí projdou prodejna jízdenek i veřejné toalety. V celé budově se nainstaluje nový orientační a informační systém, dále nový kamerový systém a osvětlení. Stavební úpravy proběhnou i v místnostech pro zaměstnance provozovatele dráhy a dopravců a v prostorách pro umístění technologických zařízení, bez zásahu do těchto technologií,“ upřesnila Nela Friebová.

V nádražní budově by měla zůstat jedna bytová jednotka, tak jako tomu bylo před rekonstrukcí, cestující čeká několik novinek. „Na místě stávajícího přístřešku pro popelnice vzniknou parkovací stání typu P+R (jedná se o záchytná parkoviště vytvářená v místech veřejné dopravy, tak aby na ni mohla navazovat individuální doprava a naopak – pozn. red.), nainstaluje se také přibližně padesát stojanů pro jízdní kola,“ doplnila Nela Friebová.

Rekonstrukce frenštátského nádraží by měla být dokončená na konci roku 2020. Vysoutěžená cena zakázky je 28 milionů korun.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article